За розрахунками агрометеорологів, цвітіння плодових в області розпочнеться на 1-1,5 тижні раніше середніх багаторічних строків, а саме ближче до середини квітня абрикос, та практично одночасно з початку 3 декади решти дерев: груш, слив, вишень, а в кінці місяця – більшості сортів яблунь.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Водночас метеорологи попереджають, що квітень характеризується заморозками та холодними вітрами, що може призвести до зниження врожайності в першу чергу кісточкових – абрикосу, який зацвітає першим. Бутони і цвіт пошкоджуються при 2° морозу, а плодова зав’язь при 1° морозу.

Тому необхідно слідкувати за прогнозом погоди, своєчасно вживати відповідні заходи щодо збереження садів під час цвітіння і не забувати, що всі роботи по догляду за садом (побілку, обприскування, обкопування стовбурів) необхідно закінчити до цвітіння.

За прогнозом, у вихідні дні Черкащина ще залишиться під впливом східного антициклону. Тому переважатиме малохмарна та суха погода. Нічна температура зросте від 0-2º морозу до 1-3º тепла. Вдень очікується до 13-15º тепла.

На наступному тижні, під впливом серії циклонів із заходу, можливі періодичні дощі, найбільш суттєві 10-11.04. Середньодобова температура в період 7-12.04 очікується в межах 8-10º тепла.

Нагадаємо нещодавно ми писали, що під дією атмосферних фронтів на Канівщині можливі дощі та посилення вітру.