МХП Поруч: Як компанія допомагає ветеранам та ветеранкам повертатися до цивільного життя

З 24 лютого 2022 понад 2 900 працівників МХП покинули офіси, виробництва й поля, щоб захищати нас на фронті. Це понад 10% працівників із військовим досвідом або кожен п’ятий фахівець. З весни 2022 року компанія почала підтримувати колег-військовослужбовців та розробляти методологію програми «МХП Поруч». Наразі це програма, яка надає індивідуальний супровід та комплексну підтримку військовим, ветеранам, їхнім родинам та тим, хто чекає близьких з війни. У межах програми компанія підтримує не тільки працівників, а й жителів громад, де присутні підприємства МХП.  

Крім цього, в МХП діє Центр із взаємодії з військовими та ветеранами, як системне і комплексне рішення. Ключова роль там — координатори. Зараз їх 15, частина з них раніше працювала з військовими та ветеранами.

Військовими, ветеранами та їхніми родинами, а також тими, хто чекає близьких з фронту на території Канівської територіальної громади, де має свої потужності «Миронівська птахофабрика», опікується Наталія Чупилка, координаторка із взаємодії з військовими та ветеранами.

«Підтримка в межах «МХП Поруч» включає широкий спектр питань починаючи з відновлення фізичного здоров’я й до надання правової та матеріальної допомоги, – розповідає Наталія Чупилка. – Першочергово ми пропонуємо допомогу ветерану в медичному обстеженні, з’ясовуємо потребу в реабілітації та лікуванні. Особлива увага – також відновленню ментального здоров’я. Крім того, сприяємо у працевлаштуванні. Більшість ветеранів повертається на свої робочі місці, але є випадки, коли людина більше не може виконувати посадові обов’язки, як раніше. Для неї на підприємстві шукають та пропонують персональні можливості. Це може бути як перенавчання, так і переведення в інші підрозділи чи навіть створення додаткового робочого місця. Завдяки «МХП Поруч» підтримку отримали 280 ветеранів, які вже повернулися до роботи в компанії. Зокрема, на «Миронівській птахофабриці» 36 таких працівників».

 

Разом із координаторами до роботи з ветеранами долучаються колеги з HR, КСВ, Департаменту безпеки, охорони праці, а також юристи, психологи та спеціалісти із питань здоров’я та реабілітації. Вони надають їм матеріальну, психологічну та юридичну підтримку і допомагають у розв’язанні побутових питань.

 «Сьогодні в Україні офіційно понад 850 тисяч ветеранів. За даними Українського ветеранського фонду, кількість ветеранів, їхніх родин та членів сімей загиблих може зрости до 4−5 млн. Ми розуміємо, що ветерани повертаються не тільки на роботу, а й у родину і громаду.  Тому програма «МХП Поруч» орієнтована не лише на наших колег, а й на підтримку демобілізованих жителів громад, де ми працюємо, та підтримку їхніх рідних, – розповіла Ольга Форостяна, директорка «Миронівської птахофабрики». –  Наші мужні військові – справжні герої! Вони щодня роблять на фронті все можливе й неможливе для захисту України, для захисту кожного із нас. Після їхнього повернення на підприємство, додому в громади наші кроки будуть симетричними: ми будемо поруч із кожним ветераном та надамо необхідну допомогу».

 

 Також МХП спільно з БФ «МХП-Громаді» та Українським ветеранським фондом реалізовують проєкт «Варто РОБИти своє». Завдяки цьому ветерани та їхні родини вже отримали 10 грантів до 1,5 млн грн кожен на розвиток власного бізнесу.

За соціологічними дослідженнями Українського ветеранського фонду, 64 % фронтовиків мають бажання бути підприємцями. Тож  у межах програми підтримуємо грантами та експертизою у створенні власної справи.

Компанія МХП одна з перших в Україні почала впроваджувати таку програму. І як компанія, яка вже має такий досвід, готова ділитися ним з іншими. Так за підтримки МХП створили 2 посібники про адаптацію ветеранів в організаціях: один з яких спільно з ACMP Ukraine, інший — із Мінекономіки та Korn Ferry. У компанії вважають, що це допоможе великим, середнім та малим бізнесам сконструювати власні програми реінтеграції. Якщо бізнес стане veteran friendly, ми, як країна, зможемо подолати один із найбільших викликів сучасної історії України.

 

Інформація пресслужби МХП – Миронівська птахофабрика

Liza

View Comments

  • Дякуємо вам. Хоч до когось можна звернутися в місті Каневі після звільнення з ЗСУ

Recent Posts

Наприкінці липня депутатів Канівської міськради зберуть на чергове засідання

У четвер, 31 липня відбудеться чергове засідання сесії Канівської міської ради. Про це повідомляє Kanos із посиланням…

5 години ago

На автодорозі Канів-Черкаси сталася ДТП — пасажирку госпіталізували (фото)

Дорожньо-транспортна пригода сталася 17 липня близько 16.00 години у селі Мошни Черкаського району. Про це…

5 години ago

Спортивно-родинний захід «Активні парки з МХП відбудеться у Каневі

Канівців разом із рідними запрошують долучатися до забігу, а також взяти участь у ярмарці та…

8 години ago

Жителя Черкащини судитимуть за одержання неправомірної вигоди за отримання можливості проходити військову службу в тилу (фото)

Прокурори Черкаської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт відносно мешканця м. Черкаси за фактом одержання неправомірної вигоди…

9 години ago

Надзвичайники ліквідували пожежу на 130 кв.м., яка виникла у Каневі через ворожу атаку (фото)

Про одного постраждалого наразі відомо через російську атаку по Каневу. Про це повідомляє Kanos із посиланням на…

1 день ago

Одна людина отримала травми у Канівській громаді під час ворожої атаки

У Канівській громаді триває ліквідація наслідків ранкової атаки. Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію очільника…

1 день ago