Напередодні Дня Незалежності України у Каневі та Степанцях відбулися безкоштовні кіно-покази просто неба. Глядачі отримали змогу побачити касовий хіт «Мої думки тихі» та потрапити на прем’єрний показ довгоочікуваного фільму-притчі «Толока» за участі режисера Михайла Іллєнка. Організатором кіно-свята виступив Благодійний фонд «МХП — громаді» в партнерстві з Асоціацією «Сприяння розвитку кінематоргафу в Україні — дивись українське».

«Серед усіх проєктів, які реалізуються Благодійним фондом «МХП — громаді», цим я пишаюсь найбільше! Ми даємо людям їжу для роздумів і безпечне та цікаве дозвілля. В той же час сприяємо розвитку та популяризації сучасного українського кінематографу та пропонуємо майданчик для спілкування його авторів з безпосереднім глядачем. Це вдвічі цінніше в малих містах та селах, таких, як Канів і Степанці, де, на жаль, немає постійно діючих кінотеатрів. Канівщина – один із ключових для МХП регіон, тож для нас вкрай важливо, щоб люди мали все для комфортного та різноманітного життя. Я впевнена, що це найкращий подарунок до Дня Незалежності!», — ділиться враженнями Тетяна Волочай, директорка Благодійного фонду «МХП — громаді».

Так, 22 серпня Канів приймав в себе особливу кіно-подію — прем’єрний спецпоказ довгоочікуваного фільму-притчі «Толока» за шевченківськими мотивами. Презентував стрічку сам режисер, Михайло Іллєнко. Ідею картини, на яку його надихнув старший брат, Юрій Іллєнко, маестро виношував більше 50 років. У гостей була змога взяти автограф та поспілкуватися з автором.

«Якось давно Юрій мені сказав: «Ось дивись, хата це не просто споруда, це — стратегія виживання українців, стратегія незнищенності України. І яка б не була біда: чи то блискавка, чи то війна, чи згоріла хата, але завжди з’явиться нова хата, нехай навіть на іншому місці. Люди за один день піднімають стіни, і це — шанс на виживання, шанс на продовження життя. Мене ці слова брата дуже вразили», — розповів перед показом Михайло Іллєнко, режисер «Толоки».

Важливість організації подібних заходів відзначив заступник директора з виробництва ПрАТ «Миронівська птахофабрика» Сергій Ладохін, зауваживши, що саме кіно є найбільш масовим та близьким до людей.

– Знаю, що для канівців кіно має особливе значення, адже ваш кінофестиваль є однією з найвизначніших культурних подій Черкащини. І це чудово, що саме тут у Каневі БФ «МХП — громаді» разом із партнерами організували таке кінопоказ. Вдвічі приємніше, що ми показуємо не простий фільм. «Толока» — дуже символічна картина для Канева, бо в основу сценарію лягли шевченківські сюжети.

А продовженням кіно-свята від МХП став показ ліричної комедії «Мої думки тихі», що відбувся в Степанцях 23 серпня, на День Державного Прапора. Люди з різних сіл Степанецької громади зібрались на стадіоні «Маракана».

Вітаючи глядачів, регіональний директор виробничого підрозділу «Заповіт Шевченка» ТОВ НВФ «Урожай» Володимир Братаніч наголосив, що для МХП важливо всебічно розвивати громади своєї присутності: «Ми звикли здебільшого робити конкретні справи для громад – допомогти у ремонті дороги, завезти дров чи придбати необхідне обладнання. Але ж не матеріальним лише. Сьогоднішній показ фільму доказ тому, адже поряд з інфраструктурою, економікою необхідно підтримувати культуру і, що важливо, нести її до людей. Тож, переконаний, що це далеко не остання ініціатива».

Варто додати, що в рамках кіно-вікенду від МХП показ фільму просто неба відбувся і в Миронівці, на Київщині. Тут 21 серпня демонстрували пригодницьку стрічку «Фокстер і Макс».

Невеличким бонусом на всіх показах стала добірка українських короткометражних фільмів від ініціативи «Дивись українське», які передували основному сеансу. Загалом за три дні близька 1500 людей відвідали відкриті кіно-покази проєкту «Дивись українське з МХП!». Заходи проводились з дотриманням карантинних обмежень.