Агроіндустріальний холдинг МХП суттєво підвищить якість та ефективність партнерських відносин з місцевими громадами в межах реалізацій проектів корпоративної соціальної відповідальності.

 Агроіндустріальний холдинг МХП запускає власний Благодійний фонд «МХП – громаді», діяльність якого поширюватиметься територіями присутності підприємств з метою сприяння комплексному розвитку територіальних громад та для підвищення рівня свідомості громадян. Про це повідомив заступник голови правління МХП з корпоративної соціальної відповідальності Ігор Лещенко.  

 «Наша компанія завжди займала лідерські позиції за обсягами фінансування проектів інфраструктурного та соціально-економічного розвитку територіальних громад. Раніше МХП виділяв кошти на умовах благодійності. Але з часом, ми зрозуміли, що такий формат не справедливий для всіх зацікавлених сторін. Тому ми дещо змінили філософію КСВ– визначали бюджети на село чи громаду виходячи з кількості гектарів земельного банку чи кількості пташників. Проте, така практика з часом також породила  свої негативні особливості: місцеві громади почали сприймати ініціативи за обов’язок МХП. А це не сприяло ані сталому розвитку населених пунктів, ані ефективності на шляху досягнення наших справжніх цілей – стимулювати громади до розробки проектів розвитку інфраструктури, реальних бізнес-ідей, конкретних дій по залученню інвестицій. Саме тому, ми прийняли рішення, що переважна більшість КСВ-проектів реалізуватимуться на умовах співфінансування. Ми почали навчати місцеві громади розробляти та правильно оформлювати інфраструктурні та бізнес-проекти, ефективно відстоювати їх на рівні району, області, держави, частково залучаючи державне фінансування, місцеві бюджети та приваблювати потенційних інвесторів і донорів», – розповідає Лещенко.

Після отримання позитивних результатів, МХП вирішив перейти до нового, ще більш ефективного етапу співпраці з громадами, як повноправними партнерами в досягненні спільних цілей. Якщо раніше, підприємства Групи приймали рішення про підтримку проектів на власний розсуд, найближчим часом Благодійний фонд «МХП-громаді» об’єднає всі напрями соціальної роботи, що дозволить привести проекти КСВ до єдиного формату та суттєво підвищити їхню ефективність.

Спершу БФ «МХП – громаді» активно працюватиме над пошуком і залученням грантових коштів у розвиток і вдосконалення соціальної сфери сіл і невеликих містечок Черкаської і Київської областей, де діють підприємства МХП. Потім – ретранслює цю практику і на інші регіони своєї присутності. Через партнерство бізнесу, влади та громади компанія планує запускати ланцюгову реакцію позитивних змін у суспільстві шляхом просвітницької діяльності, сталого розвитку громад, досягнення високих стандартів життя.

«Як свідчить міжнародний досвід, симбіоз зусиль держави, місцевих громад, бізнесу та міжнародних фондів дає суттєво більший ефект, ніж просто допомога від бізнесу. Цим й буде займатися Фонд «МХП-громаді» – навчати та допомагати людям залучати інвестиції та виступати одним з цих інвесторів. Тобто «Благодійний фонд «МХП – Громаді» стане практичним провідником та інструментом реалізації політики МХП в сфері корпоративної соціальної відповідальності», – резюмував Ігор Лещенко.

БФ «МХП – громаді» став результатом трансформації Благодійного фонду «Урожай – громаді» на базі рослинницького підприємства Групи МХП «НВФ «Урожай», який чотири роки працював в Черкаській та Київській областях. Під час діяльності фонду вдалося запустити ряд важливих проектів і соціальних програм, спрямованих на підтримку і розвиток сільських територій, а також виграти низку грантів від міжнародних донорів.

У компанії повідомляють, що протягом 2019 року, підприємства МХП планують інвестувати в реалізацію програм КСВ у 14 регіонах України близько 200 млн грн.