На розгляд депутатів Канівської міської ради виносять проект рішення «Про перейменування вулиці Леоніда Підгайного».

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на опубліковані проекти рішень до чергового засідання Канівської міської ради.

Відповідно до Протоколу громадських слухань територіальної громади с. Яблунів Канівської об’єднаної територіальної громади від 6 липня на розгляд мешканців села виносили питання про перейменування трьох вулиць - Леоніда Підгайного (Жовтневої), Перемоги, Колгоспної.

Головуючий на громадських слуханнях – керуючий справами виконавчого комітету Канівської міської ради Володимир Святелик повідомив, що процес декомунізації відбувся в с. Яблунів і завершився у 2017 році. Однак якимось невідомим чином в Черкаську обласну державну адміністрацію надійшла інформація про те, що вулиця Жовтнева с. Яблунів не перейменована.

Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні за заборону пропаганди їхньої символіки» передбачав певні терміни для проведення добровільного перейменування об’єктів топоніміки. Сільська рада с. Яблунів в повному обсязі цього не зробила, тому прийшов той період часу, коли вступають в силу повноваження обласної ради. Рішенням Черкаської обласної ради від 18.05.2016 № 215 «Про перейменування об’єктів топоніміки Черкаської області» за № 435 додатку до рішення вулиця жовтнева с. Яблунів (Яблунівська сільська рада) була перейменована і здобула назву імені Леоніда Підгайного. Таким чином в селі з’явилося дві вулиці, які носять ім’я Підгайного, хоча вони були різними людьми, але вносить певні незручності. 29.04.2017 Яблунівська сільська рада, провівши певні опитування мешканців вулиць: Жовтнева (Леоніда Підгайного), Перемоги та Колгоспна, своїм рішенням за № 14-5 здійснила перейменування вулиць, а саме:

-      вул. Жовтнева (Леоніда Підгайного) на вул. Хутір;

-      вул. Перемоги на вул. Польова;

-      вул. Колгоспна на вул. Лозова, але до кінця процедуру перейменування не завершила.

Тому на сьогоднішній день в с. Яблунів рахуються вулиці: ім. Леоніда Підгайного, Польова та Лозова. Відтак, необхідно все привести у відповідність.

Тож під час громадських слухань була прийнята резолюцію, яку передали для розгляду Канівській міській раді. Відтак, депутати міської ради на сесії мають ухвалити рішення про перейменування вулиці Леоніда Підгайного на вул. Хутір у селі Яблунів.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у мережі опублікували світлини дитячого майданчика, який перебуває у жахливому стані.