За процесуального керівництва прокуратури Черкаської області повідомлено про підозру міському голові одного з районних центрів Черкащини та керівнику приватного товариства за фактом привласнення коштів місцевого бюджету під час здійснення ремонту місцевих доріг, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3, ч. 5 ст. 191 (привласнення чужого майна, яке було ввірене особі, вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах) та ч.1, ч. 2 ст. 366 (видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію пресслужби  прокуратури Черкаської області.

У ході проведення досудового розслідування установлено, що міський голова за попередньою змовою з виконавцем робіт з капітального ремонту дорожнього покриття чотирьох вулиць одного з міст Черкаської області привласнив бюджетні кошти в загальній сумі близько 2 млн грн.

Досудове розслідування у зазначеному кримінальному провадженні розпочато за матеріалами Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України та проводиться СУ ГУНП в Черкаській області під процесуальним керівництвом прокуратури Черкаської області.

На цей час вживаються заходи щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів, відсторонення їх від посад і накладення арешту на майно з метою відшкодування завданих територіальній громаді збитків.

За вчинення вказаних кримінальних правопорушень особам загрожує від 5 до 8 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Примітка: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Черкащині припинили незаконне виготовлення та збут алкогольних напоїв.