Депутати Канівської міської ради звернуться до Президента України, Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України щодо недопущення імплементації «формули Штайнмаєра» та введення особливого статуту ОРДЛО.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту Канівської міської ради.

Ініціатор проекту рішення Юрій Гамалій передав право виступу членам спілки учасників АТО. Від імені всіх воїнів слово взяв військовий капелан Володимир Червонніков. Після тривалого обговорення рішення було поставлено на голосування. 18 депутатів підтримали проект рішення.

«Ми, депутати Канівської міської ради, вкрай стурбовані можливими наслідками імплементації «формули Штайнмаєра» та введенням особливого статусу ОРДЛО, адже Мінські угоди та їхня дорожня карта – так звана формула Штайнмаєра, зводяться до виконання положень, передбачених законом про особливий статус Донбасу. Саме це є капітуляція, і ніяк не інакше, бо Закон України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» передбачає:

 

 1. Амністію російським окупантам та їх посібникам-терористам: «Стаття 3. Держава гарантує відповідно до закону недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної, адміністративної відповідальності та покарання осіб – учасників подій на території Донецької, Луганської областей».
 2. Узаконення режиму «сприяння» для російської мови та знищення української: «Стаття 4. Держава гарантує відповідно до Закону України «Про засади державної мовної політики» право мовного самовизначення кожного жителя в окремих районах Донецької та Луганської областей щодо мови, яку вважає рідною, вибору мови спілкування, вільного користування російською та будь-якою іншою мовою у суспільному та приватному житті, вивчення та підтримки російської та будь-якої іншої мови, їх вільний розвиток і рівноправність».
 3. Надання імунітету депутатам, «обраним» під контролем терористів: «Стаття 5, абзац 2.
 4. Повноваження депутатів місцевих рад і посадових осіб, обраних на позачергових виборах, призначених Верховною Радою України цим Законом, не можуть бути достроково припинені».
 5. Призначення терористами керівників органів прокуратури і судів, і переведення самих терористів у «народну міліцію», підпорядковану виключно місцевій владі, яку ймовірно буде обрано з колишніх ватажків загонів бойовиків: «Стаття 5, абзац 3. В окремих районах Донецької та Луганської областей законами України запроваджується особливий порядок призначення керівників органів прокуратури і судів, який передбачає участь органів місцевого самоврядування у вирішенні цих питань» та «Стаття 9. В окремих районах Донецької та Луганської областей рішенням міських, селищних, сільських рад створюються загони народної міліції, на які покладається реалізація завдань з охорони громадського порядку в населених пунктах цих районів. Координація діяльності загонів народної міліції з охорони громадського порядку в населених пунктах здійснюється відповідним сільським, селищним, міським головою. Загони народної міліції утворюються на добровільних засадах із числа громадян України, які постійно проживають у відповідних населених пунктах окремих районів Донецької та Луганської областей».
 6. Забезпечення Україною прямих зовнішніх відносин Донбасу з регіонами Росії, тобто визнання факту відсутності фактичного кордону з Росією: «Стаття 8. Органи виконавчої влади сприяють розвитку в окремих районах Донецької та Луганської областей транскордонного співробітництва, спрямованого на вирішення спільних проблем розвитку посилення та поглиблення добросусідських відносин між територіальними громадами, органами місцевого самоврядування окремих районів з адміністративно-територіальними одиницями Російської Федерації на основі угод про прикордонне співробітництво, що укладаються територіальними громадами, органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади України та територіальними громадами у межах компетенції, встановленої законом».
 7. Оплату за все це покласти на платників податків всієї України за виключенням платників податків окремих районів Донецької та Луганської областей: «Стаття 7. Держава надає підтримку соціально-економічному розвитку окремих районів Донецької та Луганської областей… У законі про Державний бюджет України щороку передбачаються видатки, що спрямовуються на державну підтримку соціально-економічного розвитку окремих районів Донецької та Луганської областей. Україна гарантує визначення таких видатків загального фонду Державного бюджету України захищеними видатками, обсяг яких не може змінюватися при здійсненні скорочення затверджених бюджетних призначень».

Впровадити це в життя – означає знищити Україну! Саме тому, ми, депутати Канівської міської ради вимагаємо:

 

 1. За жодних умов не допустити надання «особливого статусу» окупованим територіям ні за т. зв. формулою Штайнмаєра, ні шляхом внесення змін до законодавства України.
 2. Притягнути до кримінальної відповідальності та позбавити громадянства України усіх, хто зрадив Українську державу, працював на окупаційну адміністрацію, брав участь у бойових діях проти українських підрозділів та вчиняв інші злочини. Внести зміни до законодавства, які забезпечать уникнення правових колізій щодо позбавлення громадянства України.
 3. Проводити вибори до органів місцевого самоврядування на тимчасово окупованих територіях лише після повної деокупації, завершення адміністративно-територіальної реформи та повної перепаспортизації всього населення, здійсненої шляхом перевірки кожної особи на наявність громадянства інших держав, на співпрацю з окупаційним московським режимом, на лояльність до України та відповідність статусу громадянина України.
 4. Запровадити реальний, а не «фейковий», як у грудні 2018 року, воєнний стан у прифронтових територіях і повну економічну, енергетичну, ресурсну та транспортну блокаду тимчасово окупованих територій, яку тримати до повної деокупації цих територій.
 5. Розірвати дипломатичні відносини, а також усі міжнародні договори з РФ та не відновлювати їх до повної деокупації Москвою всіх українських територій.
 6. Домогтися реальних кроків на підтримку України від держав, які декларували безпеку та недоторканість кордонів України в обмін на відмову від ядерної зброї. Укласти двосторонні угоди з США та Великою Британією про повномасштабну військову допомогу Україні, а також щодо надання летального озброєння та довгострокової військово-технічної допомоги.
 7. Продовжити активну роботу щодо інтеграції України в НАТО», - йдеться у тексті документу.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що  депутати міськради підтримали звернення щодо продовження мораторію на продаж землі.