Музей Тараса Шевченка у Каневі відзначив свій 80-річний ювілей

На Канівщині відзначили 80-річчя з дня відкриття музею і пам’ятника Тараса Шевченка та 30-річчя надання Шевченківському заповіднику статусу національного. 

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю облдержадміністрації.

 «Тарас Шевченко не був професійним політиком, проте на його ідеях виховувалось не одне покоління молодих прогресивних українців. Його пророче слово мобілізувало і мобілізує мільйони до боротьби за людську і національну гідність. Він не прагнув бути пророком, проте його слова здійснюються. Його погляди, ідеї, приховані у поезіях контексти і до сьогодні простежуються у повсякденному житті українського народу.

22 травня 1861 року було виконано Шевченків заповіт. Над домовиною Кобзаря настоятель Канівського Успенського собору Гнат Мацкевич промовив пророчі слова: «Минуть віки і далекі нащадки дітей України побачать і пізнають, хто був Тарас Шевченко! Бажав ти, брате, жити в Каневі, от і – жий до кінця світа! А ти, Україно, побожно шануй наше місто… Тут на одній із найвищих гір Дніпрових покоїтиметься прах його і як на Голгофі, подібно хресту Господньому, стоятиме хрест, котрий буде видно і по той і по цей бік нашого славного Дніпра».

Через 23 роки могилу Тараса Шевченка увінчав пам’ятник-хрест та постав перший народний музей Шевченка – «Тарасова світлиця». А 18 червня 1939 року 40-тисяний потік відвідувачів прийшов до Шевченківського меморіалу вшанувати великого Кобзаря. З того часу минуло 80 років.

Тож сьогоднішній ювілей – це не тільки свого роду історична віха, довжиною у 80 років, а й певний рубіж, що дає можливість оцінити пройдений шлях, згадати добрим словом тих, хто присвятив своє життя, свій талант становленню та розвитку Шевченківського національного Заповідника, збереженню і охороні меморіалу, і звичайно, уточнити плани на майбутнє», – зазначив Генеральний директор Шевченківського національного заповідника Мар’ян Піняк.

В.о. директора Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА Людмила Товстопят у своєму виступі зазначила: вшанування на Тарасовій горі – захід, що єднає усіх українців. У цьому місці кожен відчуває гордість за причетність до великої духовної спадщини нації, що й досі відстоює свою Незалежність.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що пам’ятні заходи та мітинги-реквієми відбудуться у Каневі із нагоди роковин Голодомору.

Liza

View Comments

Recent Posts

Наприкінці липня депутатів Канівської міськради зберуть на чергове засідання

У четвер, 31 липня відбудеться чергове засідання сесії Канівської міської ради. Про це повідомляє Kanos із посиланням…

11 години ago

На автодорозі Канів-Черкаси сталася ДТП — пасажирку госпіталізували (фото)

Дорожньо-транспортна пригода сталася 17 липня близько 16.00 години у селі Мошни Черкаського району. Про це…

11 години ago

Спортивно-родинний захід «Активні парки з МХП відбудеться у Каневі

Канівців разом із рідними запрошують долучатися до забігу, а також взяти участь у ярмарці та…

14 години ago

Жителя Черкащини судитимуть за одержання неправомірної вигоди за отримання можливості проходити військову службу в тилу (фото)

Прокурори Черкаської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт відносно мешканця м. Черкаси за фактом одержання неправомірної вигоди…

16 години ago

Надзвичайники ліквідували пожежу на 130 кв.м., яка виникла у Каневі через ворожу атаку (фото)

Про одного постраждалого наразі відомо через російську атаку по Каневу. Про це повідомляє Kanos із посиланням на…

1 день ago

Одна людина отримала травми у Канівській громаді під час ворожої атаки

У Канівській громаді триває ліквідація наслідків ранкової атаки. Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію очільника…

1 день ago