Відповідне партнерство закріпили угодою між підприємством та Смілянський технологічний фаховий коледж НУХТ. Договір про співпрацю підписали директор птахофабрики Ольга Форостяна та директор коледжу Олександр Хоменко.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію ПрАТ «Миронівська птахофабрика».

Варто зазначити, що Смілянський коледж – навчальний заклад з великою історією та традиціями, адже нараховує аж 137 років з часу свого заснування та є одним із найстаріших навчальних закладів країни, що готує фахівців для всіх галузей харчової промисловості. Нині за 9 спеціальностями тут навчається близько 600 студентів.

До речі, ще в 19 столітті тут вже поєднували теоретичні знання з практикою. Своєрідним аналогом сучасної дуальної освіти була взаємодія установи з цукровим заводом, що діяв поряд. Так, отримуючи знання під час навчання, учні, які здобували фах технологів цукристих речовин та полісахаридів, мали можливість в окремі дні прийти на виробництво й закріпити теоретичний матеріал чи відпрацювати лабораторні заняття тощо.

Про це, зокрема, представники Миронівської птахофабрики дізналися під час екскурсії музеєм коледжу та ознайомлення з його сучасною матеріально-технічною базою.

Стосовно ж спільної програми дуальної освіти, то як зауважили в Регіональній службі управління персоналом, старт навчання заплановано вже з 16 серпня:

– До участі в дуальному навчанні будуть залучені 12 студентів випускного курсу – майбутніх фахівців за напрямом автоматизованих систем керування виробництвом, – розповіла керівник служби Олена Федоренко. – Вони будуть розподілені між напрямом вирощування та переробки птиці. В цілому, дуальна форма навчання триватиме упродовж 14 тижнів. Протягом цього часу студенти зможуть поєднувати теорію з практикою за наставництва досвідчених спеціалістів, матимуть можливість проявити себе й можливо, після закінчення навчання, отримати в МХП своє перше робоче місце.

До речі, варто зауважити, що на Миронівській птахофабриці вже працюють колишні випускники коледжу, нині вони успішні інженери служб АСКВ, тож це може бути гарною мотиваційною історією для молоді.

Про це, зокрема, зауважила й директор підприємства Ольга Форостяна. Коментуючи майбутнє партнерство зі Смілянським коледжем, вона підкреслила, що дуальна освіта – це чудова нагода для студентів побачити як працює сучасне промислове виробництво й оцінити перспективи свого професійного вибору: «Головний та найцінніший ресурс МХП – це люди. Якщо студент має професійні знання, готовий вчитися, розвиватися, а ще бути наполегливим та працьовитим – в компанії він отримає максимум сприяння й можливостей».

У свою чергу директор коледжу Олександр Хоменко також відмітив очевидні переваги дуальної освіти: «Для нас це перший досвід подібної співпраці з підприємством, тому їй передувала велика підготовка. Цінність співпраці з МХП вбачаю в подоланні розриву між теорією і практикою, навчанням і виробництвом, а також підвищення якості підготовки молоді з урахуванням вимог сучасних роботодавців».

До речі, коментуючи взаємодію з коледжем на етапі підготовки, Олена Азєєва, керівник відділу професійного навчання Центру розвитку персоналу МХП, відзначила активність та залученість партнерів: «Захоплює свідомий та грунтовний підхід викладачів навчального закладу, які радяться щодо змісту навчальної програми – на що закцентувати увагу, про що детальніше розповісти, де отримати практичний досвід. Радує розуміння викладачів, що від співпраці з підприємством вони лише виграють та матимуть змогу підвищити власну компетенцію. І це дуже позитивно, адже, на жаль, не всі навчальні заклади практикують такий підхід і ми маємо й інший досвід. Однак, віримо, що успішне майбутнє підготовки кваліфікованих працівників саме за дуальною формою освіти!

У червні угоду про партнерство в напрямі дуального навчання вже було підписано з Канівським вищим професійним училищем.

На зображенні може бути: 5 людей, люди стоять та у приміщенні

На зображенні може бути: 2 людини та у приміщенні

На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять та у приміщенні

На зображенні може бути: 2 людини

На зображенні може бути: 7 людей, люди стоять та у приміщенні

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що Миронівська птахофабрика святкує 15-річний ювілей (фото).