За результатами аудиту ПрАТ «Миронівська птахофабрика», що входить до Групи МХП, отримала право наносити додаткове маркування класу «А» на свою продукцію. Цей клас означає, що антимікробні засоби не застосовувалися на жодному з етапів вирощування: ані на батьківському стаді, ані — на промисловому.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Асоціації «Союз птахівників України» (СПУ).

У березні цього року СПУ спільно з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (FAO), Європейським банком реконструкції та розвитку (EBRD), Державною службою з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів та МХП провели пресконференцію присвячену проблемам антибіотикорезистентності та відмові від використання антибіотиків в птахівництві. Учасники розказали про глобальні ризики, які криє в собі проблема резистентності до антибіотиків. Найбільш гостро стоять питання неконтрольованого обігу антибіотичних засобів та потрапляння їхніх залишків до організму людини разом із їжею. Саме тому, за ініціативи найбільших українських компаній, які представлені в птахівництві було розроблено систему маркування продукції, вирощеної без антибіотиків, а також критерії для отримання виробниками права наносити таке маркування.

Система передбачає маркування трьох видів: клас «А» — антимікробні засоби не використовуються на жодному із виробничих процесів («Вільне від антибіотиків»); клас «В» — антимікробні засоби не використовуються в продуктивній зграї птиці («Ферма без антибіотиків»); клас «С» — антимікробні засоби не використовуються з профілактичною метою, але можуть застосовуватися з лікувальною за умови дотримання правил («М'ясо без залишків антибіотиків»).

Завдяки впровадженню даної системи, споживач може бути впевнений в достовірності заявленої виробником інформації, оскільки право наносити відповідне маркування надається незалежною стороною.

Нагадаємо нещодавно ми писали, що за вихідні кількість хворих на COVID-19 на Черкащині перевалила за шість сотень.