Як пояснив директор КП «ЖЕК» Андрій Шацьких під час чергового засідання виконавчого комітету Канівської міської ради, збільшення розміру тарифу зумовлено значною зміною вартості складових витрат на поводження з побутовими відходами.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Зокрема, по причині проведення Бобрицькою громадою нормативної грошової оцінки землі, що розташована під Канівським сміттєзвалищем, сума податку за землю збільшується на 2082,3% (в діючому тарифі 0,17 грн./м3, а в плановому 3,54 грн./м3). На 46,7% зросла вартість дизельного палива (в діючому тарифі ціна 17,99 грн. без ПДВ, заплановано – 26,40 грн. без ПДВ), а вартість мастильних матеріалів взагалі зросла більш як в половину (в діючому тарифі середня ціна 36,10 грн./л без ПДВ, заплановано – 54,37 грн./л без ПДВ).

– Тож підвищення тарифу на послуги з поводження з побутовими відходами без абонентської плати планується збільшити в середньому на 40%, – підсумував А.Шацьких та додав, що ми повинні дотримуватися умов Галузевої угоди, в якій чітко прописано, що розмір заробітної плати працівників за повністю виконану місячну працю не може бути нижче розміру мінімальної заробітної плати, яка вже збільшилася з 1 грудня.

Відтак, після численного обговорення члени виконкому все ж підтримали проєкт рішення «Про затвердження тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами». Таким чином, місячна плата на послуги з поводження з побутовими відходами від багатоповерхових будинків на одного мешканця становитиме 34,99 грн. (було 24,72 грн.), для приватного сектору – 29,75 (було 21,77 грн.) та для жителів сіл Канівської громади – 23,62 грн. (було 16,60 грн.).

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що рішення щодо утворення старостинських округів у Канівській громаді та чисельності штатів виконкому залишається неухваленим.