На Канівщині запровадили швидке тестування на ВІЛ, яке здійснюється на первинному рівні.

Про це пише «Kanos» із посиланням на інформацію сайту «Проекту USAID: Реформа ВІЛ-послуг у дії».

Відтепер у Каневі та районі можна пройти тестування на ВІЛ-інфекцію та отримати інші послуги, що стосуються ВІЛ, на первинному рівні. Відповідні зміни були проведені Канівською ЦРЛ у межах впровадження пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг», який виконує ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця» за підтримки Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

Наразі у пакет інтегрованих послуг, які надає медичний заклад, включене тестування на ВІЛ, видача замісної підтримуючої терапії (ЗПТ) та АРТ, а також діагностика та лікування туберкульозу.

«За останніх півтори місяці в Канівському районі на базі шести амбулаторій запроваджено тестування на ВІЛ-інфекцію за допомогою швидких тестів. Всі жителі району можуть скористатися цією послугою. За цей період вже протестовано 100 осіб, наразі позитивних результатів немає. Ми цьому раді, але плануємо працювати більше з групами ризику», - відзначила головний лікар КЗ «Канівський ЦПМСД» Валентина Андрон.

Окрім цього, для забезпечення доступності послуг для представників уразливих до ВІЛ груп населення Канева та Канівського району, керівництво ЦРЛ ввело посаду соціального працівника, який здійснює соціальний супровід ВІЛ-позитивних осіб, споживачів ін’єкційних наркотиків та інших ключових груп населення.