Актуальні питання дуальної освіти обговорили в межах науково-практичної конференції, що днями відбулася на базі Смілянський технологічний фаховий коледж НУХТ. Захід пройшов за участі HR-служб Черкаського та Вінницького регіонів, а також представників навчальних закладів та власне, студентів, які беруть участь в програмі дуальної освіти МХП.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Миронівської птахофабрики.

У червні між Миронівською птахофабрикою та Смілянським коледжем було підписано угоду про дуальну освіту, а вже з середини серпня виробничу практику на підприємстві проходять 15 студентів, які здобувають фах за напрямом автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології.

 «За цей час наше партнерство вже має певну історію, тож під час зустрічі важливо було обговорити спільні напрацювання та поділитися досвідом, – прокоментувала старший бізнес-партнер Регіональної служби управління персоналом Олена Федоренко. – Безперечно, така комунікація із залученням усіх сторін – бізнесу, тобто нас, як роботодавця, навчального закладу та безпосередньо студентів – учасників програми дуального навчання, – дозволить зробити процес ще більш ефективним».

Забігаючи наперед, зауважимо, що всі партнери проєкту дуального навчання відзначають його користь. В першу чергу, про це говорять самі студенти, для яких дуже цінно паралельно з навчанням отримати практичний досвід:

– Велике підприємство, неймовірні масштаби виробництва, надсучасне обладнання – все це просто вражає! А ще потужний колектив і фахові наставники, які допомагають нам освоїти ази професії, – ділиться учасник дуального навчання Максим Кононенко. – Робота на Миронівській птахофабриці – це можливість отримати практичний досвід, побачити як працює сучасне обладнання, як взаємопов’язані процеси тощо. Словом, це крутий старт і в майбутньому я б хотів працювати тут.

Задоволені співпрацею і в Смілянському коледжі. У навчальному закладі зізнаються, що їй передувала не тільки велика підготовча робота, а й певні перестороги, оскільки це перший подібний досвід партнерства з бізнесом. Однак, попри хвилювання, партнери відзначають увесь позитив взаємодії для студентів, які мають можливість розвиватися в умовах реального виробництва, а також в цілому для коледжу та його престижу.

У свою чергу, на Миронівській птахофабриці відмічають перевагу для себе, адже в майбутньому студенти, які беруть участь у дуальному навчанні, зможуть поповнити ряди співробітників підприємства. «Хлопці дійсно здібні й працьовиті. За ці два місяці практики вони дуже виросли, їм вже можна довірити виконання ряду завдань. Загалом, це реальна підмога для служби і в мене лише позитивні відгуки про роботу учасників дуального навчання, – прокоментував начальник служби АСКВ Птахокомплексу Євген Шепотин.

Натомість керівник відділу професійного навчання МХП Олена Азєєва наголосила: «Ініціатива компанії щодо впровадження дуальної освіти – це наші перші кроки для досягнення великої мети, коли випускник повинен бути конкурентноздатним та відповідати вимогам сучасного роботодавця». Коментуючи взаємодію Миронівської птахофабрики та Смілянського коледжу, вона також підкреслила, що обидві сторони проявили себе надзвичайно професійно і це приклад справді якісного партнерства.

Своїми думками про партнерство зі Смілянським коледжем поділилася й головний фахівець з навчання, оцінки та розвитку персоналу регіональної служби Ксенія Моторіна: «Дуже вболіваю за дуальну освіту і переконана, що це вдалий і вигідний формат для всіх. В подальших планах ми також розглядаємо залучення до проєкту інші спеціальностей коледжу. Особливо радію за студентів, адже для них це не просто практичне навчання, це перший досвід працевлаштування, своєрідної соціальної адаптації та самостійного дорослого життя, в якому ми їх підтримуємо та забезпечуємо всі необхідні умови».

Додамо, що виробнича практика на Миронівській птахофабриці для 15 студентів Смілянського коледжу триватиме майже до кінця листопада. Далі буде перерва на теоретичне навчання на базі навчального закладу та продовження практики починаючи з березня.

На зображенні може бути: 6 людей, люди стоять, люди сидять та у приміщенні

На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять та у приміщенні

На зображенні може бути: одна або кілька осіб та люди стоять

На зображенні може бути: 1 особа, сидить, стоїть та у приміщенні

На зображенні може бути: 5 людей, люди сидять, люди стоять та у приміщенні

На зображенні може бути: 4 людини, люди сидять, люди стоять та у приміщенні

На зображенні може бути: 10 людей, люди стоять та на відкритому повітрі

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що  для працівників Миронівської птахофабрики організували екскурсію у Полтаву (фото).