СБУ запобігла вчиненню терористичного акту в одному з коледжів у Черкаській області. В ході слідчо-оперативних дій, викрито двох студентів, які погрожували здійснити масовий розстріл одногрупників. У зловмисників вилучено пістолети.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Управління СБУ у Черкаській області.

Інформацію щодо підготовки до теракту вони поширили через заборонену в Україні соцмережу «Вконтакте».

За даними слідства, встановлено, що двоє студентів місцевого коледжу через інтернет поширювали дописи з фото- та відео матеріалами про планування до масового розстрілу одногрупників.

Також, зловмисники закликали через соцмережі приєднуватись до їх злочинної групи для фізичної розправи над однолітками.

Під час обшуків у зловмисників виявлено і вилучено два пістолети та комп’ютерну техніку та засоби зв’язку з доказами протиправної діяльності.

Вилучені предмети направлено на експертизу.

У межах кримінального провадження, розпочатого слідчими СБУ за ч. 1 ст. 14 ч. 1 ст. 258 (готування до злочину, терористичний акт) Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин правопорушення і притягнення до відповідальності винних осіб.

Заходи з викриття зловмисників проводили співробітники кіберпідрозділу та слідчі СБУ у Черкаській області за процесуального керівництва Черкаської обласної прокуратури.

Варто зазначити, що Черкаською обласною прокуратурою скеровано 2 вимоги в порядку ст. 36 КПК України на адресу Черкаської ОДА та закладу освіти, в якому навчався правопорушник, про усунення порушень законодавства про освіту, направлених на вжиття заходів щодо протидії фактам булінгу учасників освітнього процесу в закладах освіти області.
За результатами розгляду вимог прокурора 3 посадовим особам закладу освіти оголошено догани, ще 1 особу звільнено.

На зображенні може бути: 3 людини та у приміщенні

На зображенні може бути: 1 особа

На зображенні може бути: 1 особа

На зображенні може бути: текст «月 это не всё покажем крутую винтовку для пробития животныхф стреляем в бога служба безпеки украϊни активацияшіnԁошѕ ows, ne»

На зображенні може бути: 1 особа

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Черкащині судитимуть 49-річного чоловіка, якого звинувачують у сексуальному насильстві стосовно 6-річної та 12-річної дівчинки.