В Україні загалом і на Черкащині зокрема з кожним днем погіршується ситуація з захворюваністю на коронавірус. Служба екстренки в області перенавантажена викликами, зокрема й непрофільними.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію КНП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради».

На фоні невідкладних станів (травми, ДТП, інфаркти, інсульти тощо) майже вдвічі збільшилося навантаження на систему екстреної медичної допомоги за рахунок пацієнтів з симптомами або підтвердженими випадками Covid-19. За останні три доби медики швидкої виїздили на 239 викликів, пов’язаних з коронавірусною інфекцією та ГРВІ, до дітей віком до 16 років. З них госпіталізували 79 діток.

Тільки за вчора до Черкаської інфекційної лікарні госпіталізували 1-місячну та 6-місячну дитину з підтвердженим діагнозом Covid-19. Для порівняння за аналогічний період грудня 2021 року – було 78 викликів до дітей, з яких госпіталізували 28 осіб.

За цими сухими цифрами стоїть здоров’я та життя жителів області. Тож нагадуємо, що у першу чергу хворий має зв’язатися зі своїм сімейним лікарем. Саме він повинен надати консультацію та призначити лікування, залежно від стану пацієнта. Будь ласка, не викликайте швидку без гострої необхідності, а просто для огляду чи консультації. Не вдавайтеся до хитрощів, щоб «заманити» швидку на неекстрені випадки, не розповідайте про вигадані симптоми.

Важливі хвилини і навіть секунди, щоб врятувати людське життя. Тож просимо кожного з Вас подумати перед тим, як без поважної причини викликати екстренку, адже коли медики їдуть до пацієнта із несправжніми симптомами або до людини, яка не перебуває у невідкладному стані, – допомоги може не дочекатись той, хто її дійсно потребує.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що 19 нових випадків захворювання на COVID-19 виявили на Канівщині за добу.