Перспективні пропозиції від територіальних органів центральних органів виконавчої влади, науковців, громадськості очікують в ОДА, аби налагодити конструктивну співпрацю, - на цьому наголосив у ході засідання робочої групи щодо розвитку заповідної справи в області заступник очільника області Юрій Безщасний.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Черкаської ОДА.

Середній показник земель природно-заповідного фонду в Україні сягає 6,6 %. Відповідно до Стратегії розвитку регіону, Черкащина має підвищити свої показники до 9%. Нині в області таких площ трохи більше 3%. Вищі від середнього показники по області мають Золотоніський, Канівський, Черкаський й Чорнобаївський райони. Натомість менше 1 % на Уманщині, Кам’янщині, Катерипонільщині, Шполянщитні, Лисянщині, Драбівщині, Христинівщині, Городищині, Тальнівщині.

«Нині ми актуалізуємо Програму охорони навколишнього природного середовища, яку розробили у рамках Стратегії розвитку регіону, тож очікуємо на пропозиції від усіх залучених до процесу сторін. Кожен має аргументовану позицію, яку ми враховуємо. Але важливо дійти до спільного знаменника й виключити усі можливі ризики, зважаючи на важливість упроваджуваної нами роботи. У цій справі не повинно бути ультиматумів, лише конструктивна розмова щодо використання природних ресурсів на користь суспільства», - наголосив заступник голови ОДА Юрій Безщасний

Заступник також додав, що інформування про важливість збільшення площ земель природно-заповідної зони необхідно й надалі посилювати серед населення. Оскільки йдеться насамперед про збереження унікальних природних територій, видів рослин та тварин. До таких місцин, приміром, належить Холодний Яр, про який знає вся Україна.

«Була проведена кропітка робота, яку продовжуємо й надалі. Зокрема у ракурсі того, як досягти поставленого відсотка заповідності. За останні три роки проведена робота зі створення 28 заповідних об’єктів місцевого значення, та в межах повноважень по створенню національних природних парків «Холодний Яр» і «Середньодніпровський». Маємо чимало перепон як на місцевому, так і загальнодержавному рівнях, зокрема в частині необхідності перегляду законодавчих актів.  Бо питання створення заповідних територій актуальні не тільки для Черкащини, а й України загалом», – зазначила начальник управління екології та природних ресурсів Олена Звягінцева.

Відзначимо, нині природно-заповідний фонд області налічує 556 об’єктів площею майже 65 тис. га. З них 22 – загальнодержавного значення, 534 – місцевого. За 2016-2019 роки, загальна площа об’єктів природно-заповідного фонду збільшилася на 1,5 тис га. До обласної програми охорони навколишнього природного середовища включили 38 перспективних для заповідання об’єктів. Ведуться роботи по 4, зокрема зі створення національних природних парків «Холодний Яр», «Середньодніпровський», заказника «Сороківський» та заповідного урочища «Храпалевий хутір».

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що ремонтні роботи на об’їзній дорозі Золотоноші завершилися.