За прогнозом, у найближчі дві доби внаслідок проходження атмосферних фронтів, чекаємо невеликі опади, переважно у вигляді дощу, а також підвищення температури, вдень до 0-5º тепла, вночі 3º морозу – 2º тепла. Така погода протримається до кінця поточного тижня.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника Черкаського гідрометеоцентру Віталія Постриганя у Facebook.

Січень стійко підтримував зимові процеси у нашому регіоні, тому закінчується висотою снігу 40-50 см, що у 4-разів вище норми та значними запасами води у снігу, які на сьогодні 80-130 мм – це найбільші запаси води у снігу за останні 30 років і є рідкістю для Черкащини.

В останнє такі запаси спостерігалися у 2010 р., але пізніше у лютому, березні. Промерзання ґрунту незначне, 10-12 см, тому загрози для озимини не має. Товщина льоду на Кременчуцькому водосховищі 30 см.

При такій синоптичній ситуації сніг буде поступово танути, тому в понижених формах рельєфу окремих населених пунктах області і на вулицях Черкас рух пішоходів та транспорту ускладнюватиметься талими водами та шарами льоду на земній поверхні. Посилюватиметься небезпека снігових зсувів з дахів, утворення і падіння бурульок. Відлига послабить лід на водних об’єктах області.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що  у Каневі сніговий покрив сягає 30 см.