Вже найближчими днями прогнозується арктичне вторгнення, коли переохолоджене повітря з акваторії Карського моря добряче оступить Черкащину.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника Черкаського гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Відчутне зниження температури розпочнеться вже 15 січня, коли нічні температури знижуватимуться до 7-12º морозу. Пік похолодання – 12-17º морозу прийдеться на 16-18 січня. У період 13-16 січня випадатиме сніг, проте прогноз інтенсивності опадів буде уточнюватися. Посилення вітру додаватиме відчуття холоду.

Однак, періодичний сніг, хоч і невеликий, на фоні морозної погоди зумовлюватиме слизькість на дорогах та тротуарах. Тому дорожнім та комунальним службам слід завчасно подбати про їх обробку протиожеледними реагентами.

Морозний період зумовить льодоутворення на водних об’єктах області, проте товщина льоду буде вкрай ненадійною. Отже, на свято Водохреща виходити на лід, особливо великими групами людей, буде небезпечно.

Враховуючи, що дощі початку січня добре зволожили верхні шари грунту, поступове зниження температури повітря не спричинить його стрімке промерзання та охолодження. Такі морози, навіть за відсутності надійного снігового покриву (більше 5 см) не загрожуватимуть зимуючим сільськогосподарським культурам.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Черкащині за минулий рік сталося понад дві тисячі ДТП.