За час роботи регіональної комісії із визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження прийняли 174 позитивних рішення щодо видачі довідки про заробітну плату, завдяки чому 112 особам перерахували пенсії.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію прес-служби Черкаської ОДА.

«Пенсії особам цієї категорії передбачені чинним законодавством. Вона призначається у встановленому порядку – із заробітної плати, одержаної особою за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, про що видаються довідки підприємствами, установами, організаціями за основним місцем роботи працівника або їхніми правонаступниками. Однак, переважна кількість таких установ на сьогодні ліквідували, а відповідні документи передали на зберігання в архівні установи. Як наслідок, обчислити пенсію по інвалідності, виходячи із заробітної плати, отриманої за роботу в зоні відчуження, не було можливості. Щоби вирішити це питання в області з 2013 року діє відповідна комісію з розгляду справ перерахунку пенсій особам з цієї категорії», - зауважив  директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Руслан Чикало.

Він додав, що документи комісія приймає. Аби подати їх на розгляд регіональної комісії необхідно звернутися місцевого органу соціального захисту населення.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що пенсійний фонд запровадив електронну платформу надання послуг.