У співпраці територіальних органів Держпраці та Державної податкової служби в області розпочато масштабну інспекційну кампанію з виявлення незадекларованої праці. Завдяки інформації ДПС посадові особи Управління отримали можливість відібрати за відповідними критеріями суб’єктів господарювання, що мають високу вірогідність використання праці незадекларованих працівників.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Управління Держпраці у Черкаській області.

Головні державні інспектори Управління провели інспекційні відвідування у закладах торгівлі і громадського харчування, сфері сільського господарства і тимчасового розміщення Золотоніського, Уманського, Черкаського, Смілянського і Канівського районів.

Інспекційні відвідування з питань оформлення найманих працівників триватимуть і надалі.

Наголошуємо, інспектори праці Управління мають право проводити інспекційні відвідування суб’єктів господарювання усіх форм власності.

Як відбуваються перевірки Держпраці?

Пам’ятайте:

  • Інспектор праці може прийти без попередження в будь-який час.
  • Інспектор праці має показати службове посвідчення, а також за вимогою копію направлення на проведення інспекційного відвідування. • Перевірка може проходити на місці або дистанційно.
  • Інспектор має вільний доступ до будь-яких виробничих, службових та адміністративних приміщень.
  • Інспектор може перевіряти будь-які документи, що стосуються працівників, наодинці або у присутності свідків спілкуватися з керівником та працівниками.
  • Під час інспекційного відвідування дозволяється робити фото, відео або аудіозаписи, залучати правоохоронні органи.

Яка відповідальність за незадекларовану працю?

До юридичних осіб та ФОП, які використовують найману працю без оформлення трудових відносин, можуть застосовувати фінансову (ст. 265 Кодексу законів про працю) та адміністративну відповідальність (ст. 41 Кодексу про адміністративні правопорушення).

Фінансова відповідальність застосовується до юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (ФОП), якщо вони є роботодавцями, а адміністративна відповідальність – до посадових осіб підприємств, а також до ФОП. Фінансова відповідальність може застосовуватись одночасно з адміністративною.

За які порушення на вас можуть накласти штраф?

Інспектор праці обов’язково нарахує штраф у трьох випадках:

  1. За недопущення до проведення перевірки.
  2. За створення перешкод у її проведенні.
  3. За виявлення незадекларованої праці: не уклали трудовий договір, не повідомили про найм Державну фіскальну службу, не сплатили податки.

З усіх інших питань інспектор складає припис, де вказує, що треба виправити. Якщо ви зробите це в зазначені терміни, вас не притягатимуть до відповідальності.

Оформлюйте належним чином працівників, сплачуйте податки та ЄСВ – і тоді штраф вам не загрожує.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що поліціянти викрили лікарку, яка незаконно видавала рецепти на наркотичні ліки (фото).