Причина прохолодного травня - домінування впливу атлантичних циклонів. Один з них «EMMELINDE» наразі закидає у наш регіон холодне повітря з північних широт. Це відбувається через те, що у минулі вихідні циклонічний вихор переміщувався дуже близько до нашого регіону, відкривши шлях холоду.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

23 - 24 травня погоду Черкащини формуватиме антициклон «ZEUS», тому новий робочий тиждень стартує помірним денним теплом 19-21°. В нічні години при малохмарному небі радіаційне (додаткове) вихолоджування земної поверхні остудить повітря до 4-9°. Атмосферний тиск зростатиме і буде відповідати кліматичній нормі. Тільки вітер північних румбів, який вже втомив черкащан своїми «гастролями», хоч і збавить свою швидкість, але продовжить господарювати.

Вдень 25 травня, північний процес зміниться на західний, значно потеплішає, температурний фон нарешті повернеться у своє «кліматичне русло», а стовпчики термометрів штурмуватимуть позначки 20° і вище.

26-29 травня атмосферні фронти атлантичних циклонів, які будуть рухатися по більш північним широтам проявлять себе грозовими дощами, рвучким вітром та подальшим підвищенням температури вночі 9-14°, вдень 19-24°.

За попередніми оцінками, розраховувати на більш рясні дощі можна 30-31 травня, з впливом атмосферних фронтів Середземноморського циклону.

Купальний сезон на Дніпрі на Черкащині в середньому розпочинається – 23 травня, коли вода прогрівається до 18º. Але в цьому році він затримується. Сьогодні на ранок температура води лише 15 °.

Завдяки дефіциту дощів, який з початку травня становить 50-70%, в лісах області утримується надзвичайна 5 класу пожежна небезпека. Внаслідок останніх дощів пожежна небезпека тимчасово зменшилася: у Смілі, Чигирині та Каневі до високої 4 класу, у Жашкові незначної 2 класу.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що циклон із грозами та дощами наближається на Черкащину.