Здійснення заходів щодо недопущення поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 на території області залишається одним із пріоритетних завдань Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області у 2022 році.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Головного управління Держпродспоживслужби у Черкаській області.

У січні поточного року фахівці Держпродспоживслужби області взяли участь у проведенні понад 1,2 тис. перевірок. Порушення протиепідемічних вимог, встановлених Постановами Кабінету Міністрів України, Головного державного санітарного лікаря України, виявлені у  кожному 6-му випадку.

Зокрема, перевірено:

- 57 закладів дошкільної освіти, порушення реєструвалися у 1 (2%) випадку;

- 31 заклад загальної середньої освіти, порушення реєструвались у 3 (10%) випадках;

- 98 закладів громадського харчування, порушення реєструвались у 18 (18%) випадках;

- 389 закладів продовольчої торгівлі, порушення реєструвались у 90 (23%) випадках;

- 406 закладів непродовольчої торгівлі, порушення реєструвались у 60 (15%) випадках;

- 41 агропродовольчий ринок, порушення реєструвались у 6 (15%) випадках;

- 228 інших об’єктів, порушення реєструвались у 27 (12%) випадках.

Найбільш характерними залишаються порушеннями маскового режиму, недотримання встановленого порядку вологого прибирання та дезінфекції приміщень, відсутність температурного скринінгу працівників, антисептиків у санітарних вузлах, відповідного маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між відвідувачами та ін.

За результатами проведених перевірок соціально важливих об’єктів за виявлені порушення санітарного законодавства на посадових осіб складено 57 протоколів та надано 193 приписи, пропозиції щодо усунення порушень, на адресу органів влади, місцевого самоврядування, причетних управлінь, відомств, організацій, керівників підприємств, установ направлено 106 інформацій із відповідними пропозиціями стосовно забезпечення дотримання санітарно-гігієнічних та протиепідемічних вимог.

Наразі Черкащина перебуває у «помаранчевій» зоні епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Нагадуємо, що постановою КМУ від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», для «помаранчевої» зони передбачено низку суттєвих протиепідемічних обмежень та заборон.

Зокрема, заборонено:

  • відвідування закладів освіти, якщо на самоізоляції перебуває понад 50% учнів та співробітників,
  • робота закладів освіти, в яких вакциновано менше 100% персоналу,
  • проведення масових заходів,
  • робота кінотеатрів, театрів та інших закладів культури, закладів громадського харчування (окрім роботи на винос та доставки), спортивних залів, басейнів.

Проте зазначені обмеження, передбачені «помаранчевим» рівнем, не застосовуються, якщо всі працівники та відвідувачі матимуть один із документів:

  • «жовтий» COVID-сертифікат або паперову довідку 063-О;
  • «зелений» COVID-сертифікат;
  • міжнародне свідоцтво про вакцинацію;
  • іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, дозволеними ВООЗ;
  • негативний результат ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена;
  • сертифікат про одужання від COVID-19.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що за добу на Канівщині виявили 8 нових випадків захворювання на COVID-19, зокрема у п’яти дітей.