За останні 30 років грудень потеплішав аж на 4º. Наразі на Черкащині зовсім не зимова погода - температурний фон 4-6º тепла, що на 5-7º вище за кліматичну норму та більше відповідає середині жовтня.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Причина аномально теплої, дощової та туманної погоди – велика циклонічна депресія, яка вже чотири дні домінує на Черкащині та один за одним надсилає добре насичені вологою південні циклони. За цей період випало 20-40 мм дощу, а це майже місячна норма, а густі тумани «міцно накрили» наш регіон. Температурний фон в області неоднорідний. На сході області 4-6º тепла, а на заході лише 1-2º тепла, тому там зберігаються умови для ожеледних явищ.

Над Балканами зародився новий циклон, який змінить північні румби на південні і до нашого регіону «хлине» атлантичне тепло.

У суботу погоду формуватиме атмосферний фронт, який проявить себе дощами та посиленням вітру до небезпечних 15-20 м/с. Нарешті Черкащина звільниться від «туманної вуалі». Температура впродовж доби 5-10º тепла.

 У неділю без істотних опадів. Температура впродовж доби 2-7º тепла.

Новий робочий тиждень розпочнеться дощами чергового південного циклону. Тож грудень продовжує віддавати «вологі борги» попередніх місяців. Температура впродовж доби 0-5º тепла.

Надалі погода продовжить дивувати констратами і вже з 14 грудня чекаємо хвилю холоду, температурний фон знизиться на 2-4º. Температура впродовж доби від 3° тепла до 2° морозу. Зросте ймовірність ожеледних явищ.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що відсьогодні пластикові пакети для овочів і круп у супермаркетах будуть платними.