Днями у Черкаському обласного онкологічному диспансері провели першу в Черкаській області родинна трансплантація нирки.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Черкаського обласного онкологічного диспансеру.

«І нині ми з гордістю повідомляємо: усе пройшло успішно! Стан мами Тетяни Василівни, яка була донором, і сина Дмитра, який півтора року постійно перебував на гемодіалізі, стабільний! Вони почувають себе добре!

Це стало можливим завдяки багатьом чинникам:

- з липня цього року постановою уряду України Черкаський онкодиспансер є учасником пілотного проєкту з трансплантації. Це дало можливість фінансувати операції з пересадки органів за рахунок держави. Звичайний сільський вчитель фізики Дмитро Ткаченко та його родина отримали неймовірну можливість!

- високому та оперативному рівню організаційних та адміністративних підготовчих заходів від нашого керівника Віктора Парамованова;

- належного матеріально-технічного забезпечення диспансеру;

- загальної високої підготовки фахівців нашого закладу;

- допомозі колег зі Львова та Києва, які поділитися досвідом з пересадки органів та ведення пацієнтів після операції, консультували до проведення операції та й допомагали під час неї безпесередньо тут на місці;

- сприяння органів влади різних рівнів щодо втілення задумів та мрій наших лікарів в життя.

На першому етапі операції завідувач Центру онкоурології Роман Морару-Бурлеску виконав забір нирки в донора сучасним малоінвазивним методом.

Під час трансплантації нирки важливим завданням лікарів було не пошкодити орган і зберегти максимальну довжину судин, аби їх вистачило для імплантації органу.

Життєдіяльність нирки лікарі підтримували за рахунок холодової ішемії. Її поклали до льоду і промивали спеціальним консервантом, який захищає нирку від пошкодження на клітинному рівні.

Операція пройшла успішно, але найважчі, за словами фахівців, перші три місяці. Зараз триває курс лікування препаратами, адже важливо, аби організм пацієнта не сприйняв орган як чужий.

Днями, очільник області Сергій Сергійчук приїхав до Черкаського онкодиспансеру, аби ознайомитися з матеріально-технічним та кадровим потенціалом закладу, а також подякувати лікарям за унікальну операцію та побажати сім’ї Ткаченків найшвидшого одужання.

Центр вже поступово готується до наступної трансплантації. Попереду ще багато роботи як медичної, так і організаційної, адже трансплантологія лише починає розвиватися на Черкащині та і в цілому в країні!

У нас вже створено лист очікування для посмертної трансплантації, та щодня він поповнюється пацієнтами, яких можна повернуту до повноцінного життя тільки таким методом!

У Дмитра Ткаченка є мрія побувати на Кавказі, у горах. Тепер він її втілить! А ми всі з нетерепінням будемо чекати його світлин!», - зазначено у повідомленні медичного закладу.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Канівщині за добу COVID-19 підтвердили у 84 осіб.