Наразі на синоптичну арену виходить антициклон «BERHNARD». Залучене в його циркуляцію арктичне повітря поширюється на Черкащину і на нас чекає морозна серія без істотних опадів.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

При зниженні температури повітря, яке вже відбувається снігова каша, тала вода будуть підмерзати, тому на дорогах і тротуарах буде слизько. Слід бути уважними та обережними, а дорожнім службам необхідно подбати про обробку протиожеледними реагентами.

У вівторок, 11 січня. Температура вночі 4-9º морозу, вдень 2-7º морозу.

Напередодні Щедрого Вечора та свята Маланки, 12-13 січня, морози посиляться. Температура 12 січня впродовж доби 8-13º морозу. 13 січня вночі 14-19º морозу, вдень 3-8º морозу.

За синоптичними розрахунками, на свято Василя, 14 січня, синоптична ситуація знову зміниться. До керування погоди приступить черговий Північно-Атлантичний циклон зумовлюючи невеликі опади та послаблення морозів. Температура дискомфорту.

Така некомфортна погода збережеться і в суботу, 15 січня. При таких коливаннях температури значна ймовірність ожеледних явищ.

Хрещенські морози «прийдуть із запізненням», але це уже інша синоптична історія.

За даними гідропостів, на водних об’єктах області відсутній суцільний льодостав. Проте, чергове похолодання зумовить посилення льодових явищ. Тому, рибалкам необхідно утриматисявід виходу на лід, товщина якого не перевищує 5-7 сантиметрів. Це може привести до провалів і загибелі.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що погода на Черкащині знову змінюється – різдвяні морози будуть за розкладом.