Спекотна погода пов’язана із пануванням Азовського або Азійського антициклонів, які зазвичай набирають силу ближче до середини липня.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Зараз атмосферні утворення залишаються незмінними, але змінюється їх географія. Так, дощовий чорноморський циклон, який вчора затопив Крим відступив на захід, а північний антициклон переміщується на Середню Волгу. Напрямок повітряних течій поступово змінюється на південно-східний, що забезпечить винос тепла із казахських степів. Але це дещо пізніше, у понеділок-вівіторок, коли очікується 30-32º .

У суботу - неділю залишки хмарності ще обмежуватимуть денний прогрів до 27-29º, вночі 14-19º, суттєві опади маловірогідні.

У 2021 році 21 червня – літнє сонцестояння. Це найдовший день у році, пік тривалості світлого часу доби та найкоротша ніч. Триватиме найдовший день року 17 годин 33 хвилини. Після 25 червня сонце повертає на зиму, а літо – на спеку.

Насолоджуйтеся погожими вихідними, відпочинком за містом, на дачі, паркових зонах та на узбережжі водоймищ. Адже за довгостроковим прогнозом, з 24 червня знову розпочнеться період короткочасних дощів з грозами, які послаблять спеку.

Відсутність суттєвих дощів, підвищення температури та посилений вітер сприятимуть швидкому зростанню показника пожежної небезпеки у лісах області.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Луці підтопило місток, а у Межиречі повалило дерево – на Канівщині вирувала негода.