Липень на Черкащині стратував підвищеним температурним фоном грозовими зливами, місцями, в окремі дні з шквалами 15-16 м/с та градом. Середньодобові температури 22-24º, що на 2-4º тепліше звичайного, проте вдень вище 30º не було.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

За три доби у Золотоноші та Умані дощів випало багато 32-23 мм, або 130 - 85% декадної норми відповідно, на решті площ 7-12мм. Внаслідок ускладнення погодних було порушено електропостачання 30 населених пунктів Черкаської області.

Незважаючи на активізацію циклону та атмосферних фронтів з акваторії Азовського моря, з посиленням впливу антициклону зі Скандинавії атмосфера заспокоїться, очікується припинення дощів та поступове повернення спеки. Гребінь тепла з узбережжя Африки, набрав багато сил та тепла, рішуче вступить у свої права. Знову стовпчики термометрів штурмуватимуть 30º позначку.

Температурний фон підвищиться, виходячи на рівень жарких значень та висушуючи грунт. Суха та спекотна погода прискорить дозрівання хлібів та їх збирання. Жнивна кампанія у цьому році буде напруженою, через одночасне дозрівання озимих та ранніх ярих хлібів.

За довгостроковими прогнозами, спека нашому регіоні затримається щонайменше на 7-10 днів. А чергові липневі дощі очікуються ближче до середини місяця.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що Канівська громада постраждала від негоди – повалені дерева перекрили рух, у селах замулило вулиці (фото).