Дощовий циклон пішов та залишив після себе прохолодну повітряну масу, яка нині сприяє поширенню у наш регіон антициклонів з півдня та сходу, а поки що відбувається зіткнення прохолодного та теплого повітря, що сприяє утворенню грозових осередків.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Уже зараз на Черкащині небо крають блискавки, гуркоче грім. Метеостанції області фіксують грози у супроводі граду та поривчастого вітру. У Черкасах та Звенигороці випав град, діаметром 5-8 мм відповідно, розміром як горох. Грозова обстановка утримається ще й завтра. При цьому температурні показники почнуть активно зростати: вночі 10-12º, вдень до 23-25º.

За прогноз, у суботу на поминальні дні, погода буде під контролем південного антициклону, тому істотних опадів не чекаємо. Вдень буде ще тепліше, повітря прогріється до 26-28º, розбавляти незвичайне тепло буде посилений вітерець.

День Святої Трійці супроводжуватиме сонячна та дуже тепла погода. З денними температурами 27-29º.

Напередодні Трійці відбудеться прихід метеорологічного літа, тобто середньодобова температура перетне позначку +15º у бік збільшення.

Початок літа звичайно не стабільний. Річ у тому, що саме у червні, з прогрівом континенту, зростають контрасти системи «суша-море», активізуються циклони. З циклонами пов’язані перепади температури та атмосферного тиску, посилені вітри, дощі, грози.

Нагадаємо нещодавно ми писали, що житель Канева похилого віку захворів на COVID-19.