Активний європейський циклон «Роланд», який над північними районами України розкрутився до великих висот, проявив себе у минулі вихідні значними дощами. Так, метеостанції Черкаси, Золотоноша, Чигирин та Сміла за 2-4 години зафіксували 23-33 мм дощу, а це 50-60 % місячної норми опадів, що відповідає небезпечному метеорологічному явищу І рівня небезпечності.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного центру із гідрометеорології Віталія Постриганя.

За синоптичною класикою, циклон відрив доступ арктичному повітрю у наш регіон, тому новий робочий тиждень розпочався некомфортною погодою. Атмосферні фронти продовжують дестабілізувати атмосферу, і до п’ятниці переважатиме хмарна, волога з рвучким вітром холодна погода, що більш відповідатиме другій декаді жовтня. Відчуття осені буде по повній програмі. Температура вночі 1-6º тепла, у понижених формах рельєфу на поверхні ґрунту можливі заморозки 0-3º, вдень 6-11º тепла.

За попередніми розрахунками, у найближчі вихідні погода стабілізується, тепло повернеться. Температура вночі 4-9º тепла, вдень 10-15º.

22 вересня день осіннього рівнодення – це період, коли починається справжня осінь. Саме цього дня Сонце, перетнувши небесний екватор, переходить з північної півкулі у південну. Таким чином, спочатку ніч і день тривають по 12 годин, а потім ніч починає переважати.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Каневі інспектори рибоохоронного патруля виявили чергові порушення (фото).