Золотоніською місцевою прокуратурою за результатами реалізації вимог ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» встановлено підстави представництва інтересів держави та вжито заходів щодо захисту інтересів однієї із територіальних громад в Канівському районі, завдяки яким до комунальної власності повернуто 3 га землі вартістю майже 8 млн грн.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Золотоніської місцевої прокуратури.

Як встановлено, відповідно до положень Цивільного кодексу України, у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, заяву про визнання спадщини відумерлою зобов’язаний подати до суду орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. Проте, сільська рада упродовж тривалого часу не вживали жодних заходів з цього приводу.

З метою врегулювання земельних відносин у сфері невитребуваних часток (паїв) Золотоніська місцева прокуратура в інтересах держави звернулася до суду з заявами про визнання спадщини відумерлою та повернення у комунальну власність громад невитребуваних земельних часток після смерті їх власників.

Таким чином, на захист інтересів держави стала прокуратура, і за її позовами повернуто у власність громади 3 гектари землі вартістю майже 8 млн грн.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що для школярів Канівщини провели екскурсію органами пробації та ювенальної превенції.