30 липня Клуб-музей ветеранів війни і праці спільно з міським відділом культури та представниками місцевих громад провели естафету «Пам`ять подвигу безсмертна».

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівського міського відділу культури.

Учасники заходу відвідали братські могили та вшанували загиблих бійців Пекарівського і Букринського плацдармів в селах лівобережної Канівщини: Ліпляве,  Келеберда, Прохорівка, Сушки та Бубнова Слобідка Золотоніського району.

Історико-краєзнавчий музей Бубнової Слобідки відкритий у 2004 р. за ініціативи голови ветеранської організації Катерини Гладкої. Катерина Яківна розповіла директору канівського клубу-музею Володимиру Балану про свій досвід пошукової роботи щодо встановлення імен та збору документів про односельців учасників Першої і Другої світових війн, остарбайтерів та ветеранів. При музеї організовано і жіночий хор. Окрема експозиція присвячена творчості уродженцю села, народному художнику України Василю Перевальському.

У Келеберді зустрілися з краєзнавцем Михайлом Іщенком, який понад 30 років проводив розшук учасників Балико-Щучинської військової операції 1943-1944 рр., уточнював місця дислокації підрозділів та військових поховань на Канівщині. Зібрані матеріали та інформація мають поповнити фонди Клубу-музею ветеранів війни і праці та використатися у просвітницькій роботі з шкільною молоддю.

Світлина від Vashkevich Vyacheslav.

Світлина від Vashkevich Vyacheslav.

Світлина від Vashkevich Vyacheslav.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що школярі Степанецького ліцею вибороли призове місце на всеукраїнському вишколі.