Канівським відділом Золотоніської місцевої прокуратури у ході аналізу законодавства у лісовій сфері встановлено, що у 2009 році між постійним лісокористувачем, ДП «Золотоніське лісове господарство» та тимчасовим лісокористувачем, приватним підприємством, укладено договір довгострокового тимчасового користування лісами, відповідно до якого у користування надано лісову ділянку площею 0,73 га для культурно-оздоровчих цілей, вартістю 805 тис. грн., яка розташована в адміністративних межах однієї із сільських рад Канівського району.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту Золотоніської місцевої прокуратури.

Всупереч істотним умовам договору та зазначеним договором обов’язкам тимчасового користувача, приватне підприємство вчасно не сплачує рентну плату за довгострокове тимчасове користування лісами та упродовж тривалого часу має заборгованість. Крім того, упродовж усього терміну дії договору, лісова ділянка не використовувалася за цільовим призначення — для культурно-оздоровчих цілей.

Оскільки, органи уповноважені державою на захист інтересів держави не належним чином здійснюють надані їм повноваження, до цього часу до суду з позовом про стягнення заборгованості з рентної плати та розірвання договору довгострокового тимчасового користування лісами не звернулись, з’явилась необхідність захисту інтересів держави Золотоніською місцевою прокуратурою.

А тому, з метою поновлення порушених інтересів держави Золотоніська місцева прокуратура звернулась до суду з позовом про розірвання договору довгострокового тимчасового користування лісами та стягнення плати в сумі  9893,42 грн.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Черкащині виявили два випадки незаконної вирізки дерев на суму понад 1 млн. грн.