У селі Межиріч Канівського району 9 травня відкрили краєзнавчий музей, що присвячений спецпідрозділу МВС «Беркут».

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «ZMI.ck.ua».

Ініціатором його створення став його директор Григорій Марченко.

Відзначимо, що «Бе́ркут» -  це підрозділ міліції особливого призначення при обласних МВС України. Свого часу підрозділ був відповідальний за дотримання громадської безпеки, боротьбу з організованою злочинністю.

У 2014 року тоді ще в.о. міністра МВС Арсен Аваков підписав наказ 144 від 25 лютого «Про ліквідацію спеціальних підрозділів міліції цивільної безпеки «Беркут». Причини - перевищення повноважень.

На Черкащині відкрили краєзнавчий музей, що присвячений спецпідрозділу МВС

«Cеред мальовничих пагорбів Канівщини, між давніми річками Рось та Росава розкинулась столиця місцевої однойменної ОТГ село Межиріч. І є цьому селу чим гордитись – стоянками первісних мисливців на мамонтів, мальовничими краєвидами, досягненнями децентралізації, але ніт – місцева вата та приховані сєпари заклали тут бомбу уповільненої ідеологічної дії – краєзнавчий музей.

Ви спитаєте, яка ж це бомба? Це ж просвітництво, історія, туди-сюди, бла-бла, «люби і знай свій рідний край». Та якби ж то... Саме сьогодні, 9 травня, яке ватніки із дня вшанування жертв нацизму перетворили на день пабєдобєсія, в селі Межиріч, схоже, висадився десант прихильників «русскава міра» - нардеп від ОПЗЖ Василь Німченко, черкаська очільниця осередку ОПЗЖ Юлія Погостінська та депутат обласної ради від партії «Відродження» Олег Кашко.

Всі троє прийняли участь у відкритті місцевого краєзнавчого музею, присвяченому… кому б ви думали? Спецпідрозділу МВС «Беркут». І не просто йому, а тим самим «беркутівцям», які під час Революції Гідності вбивали та катували учасників протестів. З любов’ю та ностальгією про «героїчний» ОМОН ініціював створення цієї подоби на історико-краєзнавчу експозицію її директор Григорій Марченко. До речі, сам колишній совєцький міліціонер. Експозиція музею - резинові палки, кайданки.. Ті самі палки, якими били по голові протестувальників. А ще - спомини учасників подій на Майдані, звісно, з боку міліції (цікаво, на судах у справах по вбивству активістів, які тривають вже не один рік, їхніх спогадів чомусь значно менше). І урочисто висить плакат про загиблих у період із листопада 2013 по березень 2014 «беркутівців».

Прискіпливий читач спитає, а де ж краєзнавство, згадки про Небесну сотню, гідність і боротьбу з злочинним режимом Януковича, міліцейську диктатуру Захарченка? А немає… В далекому кутку заховані згадки про первісні стоянки мисливців на мамонтів та власне саму історію громади. Головна тема музею – «Беркут», його оспівування та героїзація. Чи то ми якось непомітно вже повернулися у 2013-й, чи то всім байдуже, чи то «руській мір» у нас вже всюди і у всьому.

Можна довго сперечатися про те, що нічого незаконного в цьому немає. Але зараз мова не про закони, які коли потрібно в нас дуже гарно захищають навіть убивць. Мова про гідність, за яку і була революція. Ніхто не каже, що «беркутівці» - це не люди. Але хіба це не абсурд – героїзувати вбивць і катів, тим більше тоді, коли ще тривають суди, коли могили вбитих ще не встигли і травою зарости, коли їхні діти ще не виросли і не побачили, як у нас в державі вміють плювати на Героїв? Що це – реванш старого режиму чи безвідповідальність нового? Які сентенції будуть вкладати в голову дітям та відвідувачам цього музею?», - зазначено у повідомленні «Демократична Сокира. Черкаси».

Обурення створеній експозиції музею також висловили представники Національного корпусу, місцевого осередку «Європейської солідарності», УНСО, Ветеранського Братерства.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що керівництво району вшанувало пам'ять загиблих у Другій світовій війні.