На сьогоднішній день в Канівському районі на кір захворіло 79 осіб, з них 8 дітей.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівського ЦПМСД.

Головна причина спалахів – низьке охоплення щепленнями. Щеплення проводиться двохкратно – в 12 місяців та 6 років. Вакцина проти кору входить до складу комбінованої трикомпонентної вакцини КПК (кір, паротит, краснуха) Бельгійського виробника.

На даний час в Канівському центрі первинної медико-санітарної допомоги є 330 доз, які виділені на вакцинацію дітей. Ця кількість не є достатньою, щоб забезпечити всіх бажаючих в дорослому віці отримати щеплення від кору. Для вакцинації дорослого населення вакциною КПК медичний заклад обіцяють забезпечити в осінній період 2019 року.

Якщо людина немає документальних підтверджень про щеплення, в такому випадку вона може звернутись в приватні лабораторії, щоб здати пальцеву кров на наявність антитіл до збудника кору. При позитивному результаті (титр антитіл більше 0,8 ) щеплення проводити не потрібно , людина повністю захищена і має імунітет, а при негативному (титр антитіл менше 0,8) - потрібно вакцинуватись.

При зверненні хворого на кір, лікар має направити його до інфекційного відділення. Лікування направлене на полегшення стану і запобігання таких ускладнень як пневмонія, менінгіт, енцефаліт, пієлонефрит та інших захворювань. Також він виявляє всіх контактних з хворим. У разі контакту, негайно потрібно отримати вакцинацію протягом перших 72 годин.

Вакцина проти кору - це жива вакцина. Під час вагітності її використовувати не можна, оскільки існує значний ризик для плоду. Якщо плануєте вагітність, тоді щеплення потрібно зробити за 3 місяці раніше. Якщо у майбутньої мами відбувся контакт з хворою особою, рекомендовано ввести рідкий імуноглобулін. Якщо це відбулося на перших тижнях вагітності, шанс плоду вижити мінімальний, а коли третій триместр – велика ймовірність того, що немовля через декілька днів після народження матиме такий же вірус. Новонароджені складно переносять цю хворобу, проте якщо правильно лікувати, то ускладнень та загрози життю не буде. Вагітну жінку на кір лікують посимптомно.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Черкаській ОДА затвердили додаткові заходи щодо попередження спалахів кору в області.