На Канівському міжнародному кінофестивалі відбудеться прем’єра фільму українсько-казахського виробництва, присвяченого 160-річчю звільнення Тараса Шевченка із заслання (1847-1857).

Про це пише «Kanos» із посиланням на інформацію прес-служби Канівського міжнародного кінофестивалю.

Автори фільму із великою реалістичною силою розкрили побутописні якості у творчості Шевченка періоду заслання. Він шанував національний характер, звичаї, особливості поведінки казахів, туркменів. Обирав героїв для своїх сепій з-поміж демократичних низів, змальовував їх із щирою симпатією. Цікава тема у побутових композиціях цього періоду — життя казахських дітей.

На повну силу розкрилося обдаровання Шевченка-пейзажиста під час його праці в Археографічній комісії та пізніше в експедиціях на Арал і в гори Каратау. Відеоряд підсилює казахська музика композитора-сучасника Тараса Шевченка Курмангази Сагирбайули (1823–1896), якого, як і Шевченка, неодноразово заарештовували (він сидів у тюрмах Уральська, Оренбурга та Іркутська), але він ніколи не здавася.

Відзначимо, що загалом для участі у Канівському кінофестивалі надійшло понад 50 стрічок. Прийом заявок триває ще місяць - до 10 серпня.