Під час засідання тимчасової комісії, яка функціонує при Черкаській ОДА, наголосили, що медична й освітня субвенції передбачені в листопаді держбюджетом області дадуть змогу погасити заборгованість із заробітної плати працівникам бюджетної сфери.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту Черкаської ОДА.

«Дефіцит коштів на зарплату працівникам бюджетної сфери в деяких районах, громадах – це проблема не одного дня. Про ймовірність виникнення заборгованості наприкінці року ми неодноразово наголошували місцевим керівникам. Основна причина – відсутність в окремих районах, містах та громадах системної роботи над упередженням дефіциту, зокрема в частині оптимізації витрат на заклади. Звісно, Кабмін  і профільні міністерства врахували пропозиції ОДА, і виділені субвенції дають змогу покрити дефіцит місцевих бюджетів. Утім керівники мають активніше працювати з бюджетами, шукати резерви, а також додаткові джерела надходження до місцевих бюджетів. І в них для цього є всі перспективи. На жаль, деякі не йдуть на порозуміння, зокрема в частині раціонального використання власного ресурсу, як от у Кам’янській ОТГ», - – зазначив Віталій Коваль.

Зауважимо, передбачені області субвенції розподілені згідно з відповідними Постановами КМУ, що дозволяє ліквідувати зарплатну заборгованість освітян та медиків кількох установ області. Зокрема й тих, що розглянули на останній комісії – 567 тис. грн по Ватутінській міській лікарні, 1,6 млн грн по відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради – закладах шкільної освіти.

Окрім цього на засіданні тимчасової комісії розглянули також причини виникнення й шляхи погашення заборгованості на Черкаському облавтодорі та Кам’янському спиртогорілчаному комбінаті.

_DSC0147

_DSC0161

_DSC0174

_DSC0164

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що чиновники запевняють, що ситуація із заборгованістю зарплат вчителям вирішена.