Промайнула перша половина календарної зими, яка «похизувалася» 16-18º морозами, сніговим покривом висотою 8-10 см, з надмірною кількістю опадів у грудні, сильним вітром 19-22 м/с, різкими коливаннями температури повітря та атмосферного тиску у січні. А ще - вразила блискавкою та грозою, що є дуже рідкісним явищем на Черкащині у зимовий період.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Не зважаючи на різкі зміни погоди перша половина нинішньої зими з температурою 1º морозу, що на 2º тепліше кліматичної норми. Причиною такої нестійкої погоди були активні атлантичні циклони.

Значних змін у синоптичній ситуації на поточному тижні не прогнозуємо. Циклони продовжують «керувати» атмосферою, тому погода залишиться нестійкою, з рвучким вітром, в окремі дні він досягатиме небезпечних значень 17-22 м/с. Проте, коливання атмосферного тиску будуть менш інтенсивними, відлиги – слабшими, а морози – сильнішими.

На Водохреще, 19 січня, яке завершує цикл новорічних свят, прогнозуємо морозну погоду з температурами вночі -4..-9º, вдень 0..-5º. Любителям Хрещенських купань слід бути уважними та обережними. У минулому 2021 році у цей час «вдарили» 20º морози.

Надалі 20 січня теплий атмосферний фронт чергового циклону, принесе опади та підвищення температури повітря: вночі 1-6º морозу, вдень 3º морозу - 2º тепла.

21-22 січня знову розпочнеться зниження температури на фоні сильного вітру та невеликого снігу. Температура вночі 4-9º морозу, вдень 0-5º морозу.

Навіть невеликі опади на фоні температурних коливань провокуватимуть ожеледицю на дорогах та тротуарах.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що жителів Канівської громади запрошують на свято Водохреща – де у Каневі будуть проводити освячення води.