У вихідні посилиться вплив антициклону «PEGGY», а це значить на нас чекає сонячна, по-весняному тепла та суха погода, яка сприятиме доброму відпочинку на природі.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Найближчої ночі прогнозуємо 2-4º морозу, у суботу вдень 10-12º тепла, а в неділю, завдяки адвекції тепла, температура підвищиться на 5º, вночі +1..+6º, вдень +11..+16º.

Перша половина наступного тижня дозволить нам насолодитися теплою, переважно та комфортною погодою. Температура вночі +3..+8º, вдень +13..+18º.

Така погода сприятиме розгортанню польових робіт. І аграріям слід ефективно використовувати погожі дні для проведення весняної сівби. В садах до початку цвітіння необхідно провести комплекс заходів проти хвороб та шкідників, бо це – основа майбутнього врожаю.

Але в атмосфері утримуються північні процеси, тому тепло поки що – мінливе. За попередніми розрахунками, з 15 квітня знову чергова хвиля холоду у супроводі невеликих дощів.

Після дуже теплого дебюту квітня, атмосферні фронти північного циклону на цьому тижні відкрили доступ арктичному холоду. Середньодобова температура повітря знизилася до березневої і була лише 3-5° тепла. Вночі 3-5° морозу, вдень 7-9° тепла, тому вегетація відбувається кволо і тільки в денні години. За такої погоди створюються ідеальні умови для формування додаткової кореневої системи, адже саме завдяки їй рослини мають змогу в посушливі періоди використовувати вологозапаси з більш глибоких шарів ґрунту. Продовжуються розвиватися і плодові, перезимівля яких відбулася сприятливо і враховуючи прогноз, їх цвітіння очікується: абрикосу з 18 квітня, більшість плодових з 21 квітня, яблуні – з початку травня.

За аналізом весняного маршрутного обстеження озимини, який провели агрометеорологи області – загиблі рослини відсутні.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що з ініціативи БФ «МХП – Громаді» на Канівщині відбудеться квітнева толока.