Висотно фронтальна зона, яка наразі домінує над Черкащиною, провокує нестійку з грозовими дощами, часом з градом та шквалами погоду.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Сьогодні завдяки адвекції (надходженню) повітря з південних широт, на Черкащині найтепліший день травня та дуже тепла ніч +14º, вдень чекаємо +28º.

Тепло буде і в п’ятницю, але вже з другої половини дня синоптична ситуація зміниться, і в останні дні травня  активні атмосферні фронти зумовлять дощі, місцями значні, подекуди з грозами, градом та шквалами 15-20 м/с. Розвернувшись на північний, рвучкий вітер наповнить наш регіон арктичною свіжістю, яка потягне стовпчики термометрів вниз. Температура вночі +11..+16º, вдень +17..+22º.

У понеділок атмосфера заспокоїться, дощі поступово припиняться. Температурний фон знизиться на 2-4º, що «відкине» черкащан на початок травня. Вночі +6..+11º, а вдень, не дивлячись на сонце, не вище +22º.

За попередніми розрахунками, перший тиждень календарного літа відзначиться нестійкою, вологою та прохолодною як для початку червня погодою.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що надзвичайники попереджають про грози та шквали.