У минулі вихідні в полі зору метеорологічних локаторів неодноразово потрапляли масиви купчасто-дощових хмар, які виливалися дощами різної інтенсивності на території Черкащини.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Почастішали випадки випадіння граду як в денні, вечірні та навіть нічні години. Розподіл опадів по області був вкрай нерівномірний. Як наслідок, показник пожежної небезпеки на території різний: надзвичайний 5 клас у Жашківському, Чигиринському та Смілянському районах. У Черкаському, Канівському, Золотоніському, Уманському високий 4 клас. Лише у Звенигородському районі – відсутній 1 клас.

Температура води у Дніпрі біля Черкас на 8 год. становила 23°, вода в Чорному та Азовському морях - 17..23°. При відпочинку на воді дотримуйтеся правил безпеки!

За прогнозом, у погоді Черкащини продовжує відмічатися літня «класика»: теплі ночі, «грозові дні», залпові зливи, локальні шквали та град. Все це пов’язано із бурхливою конвекцією, тобто активним переміщенням нагрітого від земної поверхні повітря вгору і утворенням міцних купчасто дощових хмар. Завтра цей процес посилиться, тому що з Карпат до нашого регіону проникатиме більш прохолодне повітря.

У вівторок-середу очікуються грозові дощі, а де грози можливий град і шквали 15-20 м/с. Дощі дещо знизять температурний фон, але він залишиться вищим за норму на 2-4º. Температура вночі 14-16º, вдень 22-27º.

З другої половини тижня північний антициклон стабілізує обстановку, підсушить атмосферну вологу та посилить денний прогрів до 30-32º.

Небезпечна, хоча і тепла погода, з грозовими дощами, шквалами, місцями градом вимагатиме підвищеної уваги.

Нагадаємо нещодавно ми писали, що на ринку навпроти «Спару» облаштовують вбиральню.