Цього тижня на Черкащині було справжнє весняне тепло, середньодобова температура повітря становить 8-11º тепла, що перевищує кліматичну норму на 6-8º та відповідає середині квітня.

Про це повідомляє Kanos із посиланням інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Завдяки надходженню теплого повітря із узбережжя Середземного моря та сонячній погоді три дні поспіль у нашому регіоні температурні максимуми сягали 18-20º тепла. Тривалість та інтенсивність такого аномального тепла вже дозволяє розглядати закінчення опалювального періоду, але на черзі погодні зміни. Весняне загострення температурних контрастів робить свою справу. Атлантичні циклони починають проникати вглиб континенту, що в подальшому зумовить часту і значну зміну погодних характеристик.

У суботу збережеться ще досить тепла та без істотних опадів погода. Лише хмарність та посилений вітер вказуватимуть на наближення активного атмосферного фронту із заходу. Температура вночі 3-8º тепла, вдень 12-17º тепла.

У неділю холодний атмосферний фронт відзначиться інтенсивними дощами і навіть грозами із поривчастим вітром 15-20 м/с. Температурний фон знизиться на 3-5º: вночі до 2-7º тепла, вдень до 10-15º тепла.

У ніч із суботи на неділю, о 3 годині стрілки годинників в Україні переведуть на годину вперед - доведеться прокидатися раніше. Переведення годинників здійснюється для того, щоб людина могла працювати довше та використовувати при цьому менше штучного освітлення.

За модельними розрахунками, у понеділок, 27 березня погоду нашого регіону формуватиме тепла частина активного циклону з південного заходу. Ненадовго стихне вітер, температура вночі 2-7º тепла, вдень проглядатиме сонце, яке підтримає температуру на рівні 9-14º тепла.

У вівторок, 28 березня внаслідок проходження холодного атмосферного фронту прогнозуються складні погодні умови: опади у вигляді снігу та мокрого снігу, рвучкий північний вітер небезпечних значень 15-20 м/с. Місцями по області можливе утворення тимчасового снігового покриву, висотою 2-3 см. Впродовж дня температура знизиться з 7-9º тепла до 0-2º тепла.

Після проходження атмосферного розділу, 29 березня відкриється доступ арктичному повітрю, похолодає до 0-5º морозу вночі та 1-6º тепла вдень.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що конкурс світлин «Люблю тебе, село моє!» оголосили у Степанецькій громаді.