Шахрайство залишається одним із розповсюджених способів незаконного заволодіння чужим майном. Шахраї використовують різні схеми, одна з яких - це шахрайство під виглядом «соціального працівника».

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію поліції Черкаської області.

Такі шахраї обирають собі «жертву» серед людей похилого віку, людей, які мають фізичні вади або проживають одиноко. 

Як правило шахраї приходять до помешкання людини, представляючись соціальним працівником. Вони обов’язково спробують зайти до помешкання та будуть пропонувати різноманітні послуги. Це може бути і допомога в обміні грошей, продаж товарів за нижчою від ринкової вартості ціною, допомога з оформленням документів для призначення субсидій чи для надання гуманітарної допомоги або будь що інше. Їхня мета єдина - потрапити до вас у помешкання, дізнатися де ви зберігаєте гроші і заволодіти ними.

Зловмисники зазвичай використовують загальновідомі схеми, тому знаючи про них можна убезпечити себе від шахрайства.

Не довіряйте незнайомим людям, які прийшли до вас, ким би вони не представлялися.

Не відчиняйте незнайомцям двері та не запрошуйте їх увійти до вашої оселі.

Завжди вимагайте документи та перевіряйте надану ними інформацію, перетелефонувавши до організації, яку вони представляють.

Покличте сусідів, щоб вони були присутні під час розмови з незнайомцями.

Ні в якому разі не повідомляйте незнайомцям інформацію про грошові кошти, які маєте вдома та не розказуйте де їх зберігаєте

Не повідомляйте стороннім особам реквізити вашої банківської картки, PIN-код та код на звороті картки. Не давайте їм свої банківські картки в руки, не дозволяйте їх фотографувати. У разі, якщо ви стали жертвою шахраїв, не гайте часу та одразу телефонуйте до поліції за номер «102».

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Канівщині судитимуть сільського голову за розтрату бюджетних коштів.