Поліцейські Черкащини звертаються до громадян із проханням бути більш пильними, оскільки випадків шахрайства останнім часом суттєво побільшало. Правоохоронці нагадують найпоширеніші схеми шахрайства та правила, які допоможуть розпізнати зловмисників й уберегтися від наслідків протиправних дій.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію поліції Черкаської області.

Сучасний світ не стоїть на місці, а з розвитком мережі «Інтернет» змінилися і способи шахрайства. Найбільш розповсюдженим видом шахрайства - є телефонне. Жертвами даного виду шахрайства стають не лише люди похилого віку, але і представники молоді.

Найпоширенішою схемою залишається «Ваш родич у біді».

Схема доволі проста, але вирішальними тут є фактори несподіванки та гра на емоціях потерпілого.

В таких ситуація бажано діяти наступним чином:

Якщо вам надійшов подібний дзвінок, необхідно негайно зв’язатись з родичем або з тими людьми, які можуть бути поруч із ним, та перевірити отриману інформацію. Якщо телефон родича вимкнений, не панікуйте, наберіть «102» та перевірте дані про «проблеми з законом» у ваших рідних.

Щоб не стати жертвою таких шахраїв, треба слідувати наступним правилам:

  1. Перш за все, не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.
  2. У таких випадках ніколи не називайте своїх близьких на ім’я. Попросіть людину, яка вам зателефонувала, назвати прізвище, ім'я, по батькові й дату народження родича. Практично в 100 відсотках випадків такою інформацією «злочинці» не володіють і ваш номер набрали шляхом випадкового набору.
  3. Уточніть, в якому саме відділі поліції знаходиться ваш родич, після чого передзвоніть до чергової частини або за номером «102» й перевірте інформацію.
  4. Передзвоніть тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть в цю хвилину бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося.

Ще одна поширена схема шахрайства "Дзвінок з банку".

Якщо вам телефонують з банку та просять надати конфіденційну інформацію, дійте наступним чином:

Термін дії картки, CVV-код і пароль з SMS, відправленої банком є секретною інформацією, повідомляти її клієнт не повинен нікому, навіть співробітникам банку.

Якщо шахрай говорить, що ваша картка заблокована, перервіть розмову і передзвоніть на гарячу лінію свого банку.

Якщо ви все-таки надали конфіденційні дані, негайно блокуйте вашу банківську карту і повідомляйте поліцію.

Правоохоронці вкотре звертаються до громадян, будьте обачними, не робіть жодних поспішних рішень, це допоможе зберегти кошти.

В разі якщо ви стали жертвою шахраїв негайно звертайтеся до найближчого відділення поліції чи телефонуйте до поліції за телефоном «102».

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що 46-річного чоловіка засудили за розбій та крадіжку поєднану з проникненням в житло.