Досі розповсюдженими є і шахрайства з банківськими картками. Для прикладу, вам телефонує людина, яка представляється працівником банку і певним чином змушує видати свої персональні дані.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію поліції Черкаської області.

Зауважуємо, що у жодному разі не можна розголошувати невідомим своє ім’я, прізвище, по батькові, пін-код, номери кредитних чи інших банківських карток, терміни їх дії, cvv-код, який міститься на звороті картки. Справжній працівник банку ніколи не буде вимагати такої інформації, оскільки потрібні йому дані містяться у банківській системі.

Або ж може надійти електронний лист, автором якого нібито є банк.

Клієнта просять перейти за посиланням на сайт фінансової установи. А далі, наприклад, під приводом вибіркової перевірки безпеки облікових записів – ввести заново свої особисті дані.

Насправді клієнт переходить на сайт-підробку, а його автори довідуються номери рахунків, пін-коди, паролі та викрадають кошти зі справжніх рахунків.

Не потрапте на гачок:

– Купуючи товар в інтернеті, спробуйте дізнатися якнайбільше інформації про продавця і товар. Наприклад, попросіть надіслати на електронну пошту додаткові фото. Таким чином ви переконаєтеся, що товар дійсно існує і знатимете хоча б пошту продавця. Ніколи не здійснюйте повну або часткову передоплату товару. Найкраще розраховуватися при отриманні.

– А у правилах популярних онлайн-платформ оголошень часто вказують: купуйте товар у продавця, який проживає у тому ж місті, що й ви.

Звертайте увагу на акаунт продавця. І просто вмикайте здоровий глузд.

Адже якщо ринкова ціна, наприклад, нової моделі престижного телефону становить 15 тисяч гривень, а вам її пропонують за 6-8 тисяч – задумайтеся, як це можливо.

На жаль, розслідувати кібершахрайство – справа непроста. Інтернет дозволяє видурювати кошти з будь-якої частини світу і при цьому гарно маскуватися.

Якщо ви все ж потрапили на гачок зловмисників, неодмінно звертайтеся до правоохоронних органів.

У випадку шахрайства, яке пов’язане з використанням інтернету, ви можете звернутися до кіберполіції. Повідомити про вчинене правопорушення можна за формою зворотного зв’язку на сайті:

https://ticket.cyberpolice.gov.ua

Для отримання інформації про стан розгляду поданого раніше електронного звернення або отримання роз'яснення щодо діяльності підрозділу – звертайтеся на електронну адресу:

callcenter@cyberpolice.gov.ua,

або за телефоном

0 800 50 51 70 (понеділок- п’ятниця з 09:00 до 18:00).

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що в управлінні Держпраці попереджають про активізацію шахраїв.