Шахрайство залишається одним із розповсюджених способів незаконного заволодіння чужим майном.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію поліції Черкаської області.

Поліція звертається до громадян з обережністю ставитись до незнайомців, які до вас телефонують. Шахраї вправні психологи, які використовуючи ефект несподіванки та психологічний тиск, тримають свою «жертву» в напрузі, не даючи опам’ятатись.

Обман полягає у тому, що зловмисники телефонують (найчастіше серед ночі) й повідомляють, що близька абоненту людина потрапила в халепу, й щоб їй допомогти потрібна значна сума коштів. Гроші потрібно переказати на номер або передати особисто в найкоротший термін. Під впливом емоцій люди віддають або переказують кошти шахраям на рахунок навіть не намагаючись перевірити отриману інформацію.

У разі, якщо до вас надійшов телефонний дзвінок від невідомої людини з тривожним повідомленням про близьких вам людей, перш за все, не панікуйте та тримайте себе в руках.

Не бійтеся ставити питання.

Розпитуйте інформацію про нього, розпитайте інформацію про вашого родича не називаючи свої дані та дані близької вам людини. А краще перетелефонуйте рідній людині, про яку йде мова та з’ясуйте чи все у неї добре.

У разі, якщо ви стали жертвою шахраїв, не гайте часу та одразу телефонуйте до поліції за номер «102».

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що канівські поліціянти щодня перевіряють дотримання режиму самоізоляції особами, які отримали позитивний результат на COVID-19.