Все частіше виникають запитання, куди і як подати необхідні документи для отримання субсидії, де дізнатися про стан її призначення або перерахунку.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію очільниці управління ЦНАПу Наталії Матінової.  

– Куди звертатись громадянам для призначення субсидії ?

Подання документів для призначення субсидії відбувається за попереднім записом або за тел. 3-18-54, або безпосередньо у відділі прийому громадян Канівського центру надання адміністративних послуг за адресою: вул. Шевченка, 49, І поверх.

– Як здійснюється нарахування субсидій?

Нарахування субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020˗2021 років, проводиться без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:

 • надавалася у грошовій безготівковій формі;
 • була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень (будинків); індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію; внутрішньо переміщені особи);
 • була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), які не проживають за місцем реєстрації.

Всі громадяни, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020˗2021 років і яким її призначення на наступний період проводиться без звернення, повинні до 1 вересня 2021 року повідомити про наявність умов:

 • будь-хто із складу домогосподарства або член сім'ї особи із складу домогосподарства має у власності транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше п'яти років (крім мопеда і причепа) чи має більше ніж один транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років;
 • будь-хто із складу домогосподарства або член сім'ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, здійснив покупку на суму, яка на дату проведення операції перевищує 50 тис. грн.;
 • у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, які, за даними Єдиного реєстру боржників, мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці;
 • будь-хто із складу домогосподарства або член сім'ї особи із складу домогосподарства має у власності більше ніж одне житлове приміщення. При призначенні субсидій не враховуються житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності, або розташовані у сільській місцевості й отримані як спадщина;
 • будь-хто із складу домогосподарства або член сім'ї особи із складу домогосподарства на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у сумі, що перевищує 100 тис грн.

– Які документи потрібні для переоформлення житлової субсидії згідно з новими правилами?

Як і раніше, у загальному випадку, для призначення субсидії потрібно подати заяву відповідної форми і декларацію.  Громадяни повинні мати оригінал паспорта та коду,  для їх заповнення, квитанції про сплату комунальних послуг за останній місяць.

Якщо в складі сім’ї є особи, що не проживають, необхідно надати акт чи довідку яка підтверджує це.

Договір оренди, для орендарів, довідку переселенця для ВПО.

– Чи можна вже зараз оформлювати субсидію на опалювальний період?

Наразі проводиться оформлення субсидії на неопалювальний період. Але субсидії призначаються з 1 травня й до кінця наступного опалювального періоду, тобто, до 30 квітня 2022 року.

– До якого часу можна подати документи на отримання субсидії в неопалювальний період?

Для громадян, які мають оновити документи для призначення субсидії, перехідний період триватиме з травня до кінця вересня, тобто, подавати документи можна протягом п’яти місяців. При цьому, незалежно від строку звернення, субсидія буде призначена і нарахована з травня.

– Як довго доведеться чекати призначення субсидії?

Кошти по субсидії тим особам ,яким звертатись не потрібно, будуть нараховані не раніше липня одразу за два місяці (травень та червень).

– Як призначатиметься субсидія на понаднормову житлову площу?

Субсидія на понаднормову площу нараховується якщо до складу домогосподарства входять непрацюючі непрацездатні особи (особи з інвалідністю, пенсіонери, діти). У таких випадках субсидії на понаднормову площу, як і в попередні опалювальні періоди, будуть нараховані автоматично на підставі інформації про склад домогосподарства та про соціальний статус його членів.

– Які зміни в нарахуванні субсидій чекають власників розділених особових рахунків?

Ніяких змін не буде. Якщо в одному домогосподарстві мешкають дві родини чи більше, які сплачують комунальні послуги на різні особові рахунки, і це документально підтверджено, їм субсидії будуть призначатися на загальних підставах.

– Які категорії населення втратять право на субсидії?

Право на субсидії втратять ті, хто:

 • здійснив покупку квартири, земельної ділянки, транспортного засобу (крім мопеда або причепа), товарів довгострокового використання на суму понад 50 тисяч гривень одноразово протягом року, що передує року звернення за субсидією;
 • має банківський депозит у сумі понад 100 тисяч гривень;
 • здійснив купівлю-продаж валюти та банківських металів протягом року до звернення за субсидією на суму понад 50 тисяч гривень;
 • декларує відсутність доходу і перебував за кордоном понад 60 днів, за винятком перебування на лікуванні, у відрядженні, для нагляду за дитиною;
 • має заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг та з оплати аліментів понад три місяці;
 • не повернув до бюджету незаконно отриману субсидію за попередній період;
 • має авто, якому менш ніж 5 років з дати випуску;
 • має два і більше автомобілів, яким немає 15 років з дати випуску;
 • не має доходів і при цьому ніде не навчався, не працював, не мав статусу безробітного.

– Чи зможуть отримати субсидію громадяни які мають борги по комунальних послугах?

У разі отримання інформації про наявність заборгованості за житлово-комунальні послуги субсидія на наступний період не призначається.

Якщо громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або уклав договір про її реструктуризацію на протязі двох місяців, тобто до липня включно, то субсидія розрахується з травня 2021р. В іншому випадку  житлова субсидія призначається з місяця, що настає за місяцем, в якому громадянин вчинив такі дії, після подання нових заяви і декларації.

Зауважимо, до 1 вересня ц.р. необхідно оновити інформацію про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб для призначення житлової субсидії на наступний період, для цього необхідно внести дані в реєстрі територіальної громади. Тому для вирішення цього питання просимо громадян записатись за тел. 3-17-78 чи 3-33-47 на прийом для внесення таких даних.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що депутати виділили 115 тис.грн. матеріальної допомоги трьом канівцям.