Найдавніша карта, знайдена на території України, зображена на уламку бивня мамонта.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію із сторінки Historstore у Facebook.
Карту виявили у 1966 році під час розкопок на березі річки Росава біля села Межиріч на місці стоянки мисливців на мамонтів доби пізнього палеоліту.
Межиріцька стоянка на Черкащині, що датується приблизно 14-15 тисячами років тому, містила кістки мамонтів, з яких були побудовані житла. На одній із цих кісток археологи виявили примітивну карту, яка вважається одним із перших зображень місцевості у світі.
Ця карта, ймовірно, відображала територію поблизу стоянки або маршрут, який використовували первісні мисливці на мамонтів. Вона є унікальним артефактом, який свідчить про високий рівень мислення та організації людей, що жили на території сучасної України тисячі років тому.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що Успенський собор у Каневі передали в оперативне управління Шевченківському національному заповіднику.
У четвер, 31 липня відбудеться чергове засідання сесії Канівської міської ради. Про це повідомляє Kanos із посиланням…
Дорожньо-транспортна пригода сталася 17 липня близько 16.00 години у селі Мошни Черкаського району. Про це…
Канівців разом із рідними запрошують долучатися до забігу, а також взяти участь у ярмарці та…
Прокурори Черкаської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт відносно мешканця м. Черкаси за фактом одержання неправомірної вигоди…
Про одного постраждалого наразі відомо через російську атаку по Каневу. Про це повідомляє Kanos із посиланням на…
У Канівській громаді триває ліквідація наслідків ранкової атаки. Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію очільника…