Україна вже 54-ий день перебуває у стані широкомасштабної війни з росією. І якщо в області немає бойових дій, то це не означає, що вона out of war, тобто поза межами війни.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію очільника Черкаської ОВА Ігоря Табурця.

«Ми у процесі. І маємо це розуміти. І цим керуватися щодня, починаючи від належного реагування на повітряні тривоги та убезпечення. Про решту подбають військові. Підрозділи тероборони та інші органи, що відповідають за безпеку та оборону нашої Черкащини, готові до виконання завдань. Ми працюємо як єдина команда», – додав він.

Серед ключових завдань, які нині надактуальні для Черкащини, – стабілізація економіки.

«Перші два місяці року ми мали позитивну динаміку наповнення бюджетів. Зараз – прогнозований спад. Це, зокрема, наслідки бізнес-паузи в перші тижні війни та законодавчих змін. За перший квартал, імовірно, недоотримаємо понад 100 млн грн. Тому оптимізуємо витрати. Водночас пенсії, соцдопомоги виплачуються вчасно», – відзначив Ігор Табурець.

В області налагодили конструктивний діалог із місцевими підприємцями щодо спільних завдань.

«Ще на першій зустрічі побачив, що кожен готовий зробити максимум для перемоги та стабільної життєдіяльності нашої області. Водночас Черкащина готова приймати різні бізнеси для релокації: від ІТ до великих виробництв. Від себе забезпечимо максимальне сприяння та супровід», – наголосив керівник ОВА.

На сьогодні в області мають вже понад 40 звернень від підприємців, які розглядають Черкащину для релокації.

«Донедавна Черкащина була переважно транзитною для внутрішньо переміщених осіб. Втім ця тенденція змінилась: на проживання в нас уже лишились понад 101 тис. людей. Наше завдання – інтегрувати їх у життя громад. Крім того, Черкащина продовжує допомагати областям, що постраждали від бойових дій. На цей час із наших хабів відправлено більше тисячі тонн продовольства та будматеріалів», – нагадав Ігор Табурець.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що Уряд ухвалив постанову, якою унормував застосування вогнепальної зброї цивільними особами у період воєнного стану.