Лабораторія контролю екологічної інспекції оприлюднила підсумки дослідження води із Дніпра.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «Прочерк» та сюжету «Суспільного».

За словами начальника відділу державного екологічного контролю земельних ресурсів центрального округу Віталія Бойка, труба у мікрорайоні 700-річчя Черкас призначена для талих та дощових вод.

«Ми встановили, що з витоку номер 13 зливової мережі міста Черкаси відбувається витік рідини, відділом інструментально-лабораторного контролю відібрано проби води», – розповідає Віталій Бойко. Чоловік додає, що таких об’єктів по місту 14.

Згідно з результатами аналізів, які отримали вчора, вміст сульфатів, фосфатів, нафтопродуктів та нітратів – високий, зазначила начальниця лабораторії екоінспекції Валентина Тарабукіна.

«Тут лужне середовище, це показує, що сюди потрапляють миючі засоби і лужні компоненти, як сода. Ми знаємо, що таке дощова вода, і що таке несанкціонований скид, то можу сказати, що це господарсько-побутові відходи», – каже жінка.

Зі слів Віталія Бойка, ці чотирнадцять дощових стоків перебувають на балансі комунального підприємства «ЧЕЛУАШ». Директор установи, Олексій Мельник, зазначає, до цієї системи незаконно приєднуються підприємства та зливають до неї свої відходи.

«Врізаються переважно в колектор, це дуже складно. Ми неодноразова спостерігали цю картину коли відшукували і до людей приходили, вони кажуть: ми отут копали, найшли трубу, а це кілометрові труби, вони вибивають в ній дірку і закидають землею», – зазначає Олексій Мельник.

За словами Олексія Мельника, у наступному році на 14 стоках планують встановити локальні очисні споруди. Вони призначені для фільтрації побутових і промислових стічних вод. На це необхідно близько трьох мільйонів гривень, додав чоловік.

Щоб з’ясувати, чи було порушення законодавства і що загрожує порушникам, журналісти звернулися до речника управління Нацполіції області Дмитра Грищенка. Він пообіцяв повідомити цю інформацію згодом.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що результати досліджень проб води та повітря спрямували діяльність обласної екологічної комісії в інше русло.