Перша вакцинація від COVID-19 відбулася в Черкасах. Лікар-реаніматолог Горенко Євген Васильович із Черкас щойно першим в Україні отримав щеплення від ковіду. Він працює в ковідному відділенні Черкаської обласної лікарні.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської ОДА.

«Як і в цілому по Україні, у нас працюватиме каскадна модель вакцинації, яка передбачає роботу мобільних бригад у визначеному послідовному порядку. Ми строго стежимо за температурним режимом для зберігання вакцини – від +2° до +8° С», – зазначив Олександр Скічко.

Він підкреслив, що вакцинація проти коронавірусу є добровільною і безкоштовною. Вона відбудеться в V етапів: на І етапі щеплення отримають медпрацівники та персонал, який надає допомогу ковідним хворим; на ІІ – люди з надзвичайно високим ризиком інфікування (соцпрацівники, люди старше 80 років, решта медпрацівників); на ІІІ – люди з високим ризиком інфікування та ті, хто працює в ДСНС, СБУ, поліції, в освітніх закладах; на ІV етапі – люди віком від 60 до 64 років, дорослі з супутніми захворюваннями. V етап – усі інші категорії населення.

«Стосовно того, чи потрібно вакцинуватися, розкажу історію. Мене вразила розповідь реаніматолога, який рятував життя пацієнтам, хворим на ковід. На моє запитання, чи готовий він вакцинуватися, відповідь була однозначною: «так». Коли я запитав: «чому?», він сказав: «я щодня рятую людей у реанімації і бачу, до яких наслідків може призвести коронавірус. Тому бережіть своє здоров’я – усім 36,6», – сказав Олександр Скічко.

Загалом у переший день вакцинації на COVID-19 на Черкащині щепили 80 лікарів Черкаської обласної лікарні.

«Хороший результат як для першого дня, адже процес розпочався тільки по обіді. Надалі, за планом, буде 100 вакцинацій у день. Черкаський лікар Євген Горенко, який в Україні вакцинувався першим, поділився своїм ставленням до щеплення та розповів, як почувається», – резюмував очільник ОДА.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Черкащині на бригаду екстренки стався черговий напад.